Start Ogłoszenia

Niedziela XV zwykła. Poznań dnia 14.07.2019 r. Drukuj Email

1. Chrześcijanin jest uważny, wrażliwy i hojny wobec cierpień i potrzeb bliźniego

Chrześcijanin, który doświadczył uzdrowienia na Eucharystii, naśladuje Jezusa poprzez zauważenie cierpiącego bliźniego, wzruszenie się jego niedolą oraz udzielenie mu pomocy. Wierzący stają się w ten sposób „gospodarzami" dla braci w „gospodzie" Kościoła. We wspólnocie Kościoła mają leczyć cierpiących i troszczyć się o potrzebujących. Trzeba pamiętać, że wezwanie do miłosierdzia musi być konkretne i wrażać się uczynkami miłosiernym co do ciała: „głodnych nakarmić, bezdomnym dać dach nad głową, nagich przyodziać, chorych i więźniów nawiedzać, umarłych grzebać. Spośród tych czynów jałmużna dana ubogim jest jednym z podstawowych świadectw miłości braterskiej" (KKK 2447).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś Msza św. w intencji Wspólnoty Różańcowej o godz. 8:00. Wspólnota modlić się będzie w tym miesiącu: aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów. Modlić się też będziemy o dobre urodzaje, szczęśliwe żniwa i dostatek chleba dla wszystkich.

3. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek,środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

4. Każdego dnia pół godziny przed Mszą św. okazja do Spowiedzi św.

5. W liturgii tygodnia czcić będziemy:

• w poniedziałek – św. Bonawenturę, bp. I dK.
  • we wtorek – NMP z Góry Karmel.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00 – w intencji wypraszającej nowe powołania do służby Bogu.

6. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywali 20 Tydzień św. Krzysztofa. Hasło tygodnia: Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa. Modlitwą otoczymy wszystkich podróżujących upraszając Boże błogosławieństwo dla nich, aby każdy mógł szczęśliwie dotrzeć do celu podróży. Okażemy też wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Wdzięczność będziemy mogli wypowiedzieć nie tylko poprzez modlitwę, udział we Mszy św., ale także włączając się w akcję pomocy materialnej na zakup środków transportu dla misjonarzy. Dary te będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po Mszy św. przed kościołem. Niech nasza pomoc ułatwi misjonarzom pracę i niesienie Chrystusa ludziom na krańcach świata.