Start Ogłoszenia

Niedziela III zwykła. Poznań 26.01.2020 r. Drukuj Email

1. Eucharystia zasadą jedności Kościoła wokół Chrystusa i przynależności do Niego

W centrum liturgii słowa jest Jezus Chrystus, który przychodzi, aby wypełnić zamysły Boga Ojca, wypełnić Jego wolę, ocalić wszystko i wszystkich, z bezgranicznej miłości... .

Ewangelia zawiera dobrą „wiadomość"; więcej, cała jest Radosną Nowiną o zbawieniu. Możemy się o tym przekonać, gdy otworzymy się na jej działanie; gdy przyjmujemy jej słowo i pozwalamy działać mu w nas, gdy swoim życiem dajemy o nim świadectwo. Jezus domaga się nawrócenia, żąda przemiany, bo każdego z nas pragnie uczynić pełnym, dobrym i Bożym człowiekiem. Ideał takiego człowieka Bóg zrealizował w Jezusie Chrystusie.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek o godz. 18:00.
  • w sobotę o godz. 8:00 i 18:00.

W poniedziałek Msza św. miesięczna za zmarłych.

3. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:00. Najpierw Różaniec, a następnie Msza św. z rozważaniem.

4. Przyszła niedziela będzie także Świętem Ofiarowania Pańskiego i dniem w którym czcimy Matkę Bożą. Tego dnia święcenie świec podczas każdej Mszy św. Proszę przynieść świece do poświęcenia.

Ranna Msza św. o godz. 8:00 będzie odprawiona w intencji II Róży Różańcowej w dzień patronalny.

Msza św. o godz. 12:30 będzie główną Uroczystością tytułu kościoła i celebrowana będzie przez zakonnika – Dominikanina. Dzień ten jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, więc modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych i o nowe i święte powołania do życia zakonnego. Po Mszy św. nabożeństwo ofiarowania.

Wieczorem, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Gromnicznej.

Tego dnia będąc w łasce uświęcającej można dostąpić odpustu zupełnego.

Przed kościołem będzie kwesta na klasztory klauzurowe.

5. Serdecznie dziękuję za kolędowe spotkania; za czas modlitwy i wiele serdecznych rozmów. Dziękuję także za ofiary złożone na ogrzewanie. Bóg zapłać.

Plan kolędy od 26.01.2020 r. do 29.01.2020 r.

Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem parafialnym i powszechnym.
Należy taką wizytę odpowiednio przygotować: biały obrus, Krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Serdecznie proszę rodziny katolickie o możliwość takich spotkań.

Początek kolędowania o godz. 15:30, w sobotę o godz. 14:30.
W tym roku odwiedzę parafian, którzy nie mieli kolędy w roku poprzednim.

Niedziela 26.01.2020 ul. Tokarska 13B,15
Poniesziałek 27.01.2020 ul. Tokarska 17,19