Start Ogłoszenia

Niedziela V Wielkanocy. Poznań 15.05.2022 r. Drukuj Email

1. Eucharystia pomaga nam rozwijać łaskę chrztu świętego i przyczynia się do wzrostu naszej miłości

Jezus ustanawia nowe ewangeliczne prawo. Mamy miłować się wzajemnie tak, jak On nas umiłował (KKK 1970). Możemy to prawo wypełnić jedynie we współpracy z łaską, jaką otrzymaliśmy na chrzcie świętym. Każda Eucharystia pomaga nam rozwijać tę łaskę i przyczynia się do wzrostu naszej miłości. Musimy tylko sami dołączyć nasze ofiary do Ofiary Chrystusa. Niedzielna Eucharystia powinna być dla nas szkołą wzajemnej miłości. W ten sposób każda niedziela stanie się dniem naszej solidarności z bliźnimi (Dies Domini, 69,72).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś szczęśliwy dzień w naszej parafii – 16 dzieci naszej parafii po raz pierwszy będzie uczestniczyć w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. o godz. 11:00. Nabożeństwo z ofiarowaniem się dzieci pod opiekę Matki Bożej o godz. 15:30.

Jeszcze wcześniej, bo o godz. 14:50 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 15:00 – Różaniec pokutny w intencji Ojczyzny.

3. Dzieci będą świętowały „biały tydzień". Bardzo proszę by wszystkie dzieci, każdego dnia uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18:00 w szatach liturgicznych.

4. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18:45, oraz Apel Jasnogórski o godz. 21:00.

5. Dzieci klasy IV zapraszam na świętowanie I rocznicy Komunii św. w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie tego dnia od godz. 16:30.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:30.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00.

8. W sobotę uroczystość święceń kapłańskich w Katedrze Poznańskiej o godz. 10:00. Darem kapłaństwa zostanie obdarzonych pięciu diakonów. Nowo wyświęconych kapłanów obdarzmy naszą modlitwą.

9. Trwa Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne i w intencji Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Dziś na zakończenie Tygodnia – przed kościołem jest kwesta na pomoc dla ASD w Poznaniu.

10. W niedzielę 22 maja 2022 r. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka na terenie Targów Poznańskich od godz. 12:00 do 18:00. O godz. 11:00 – na rozpoczęcie, w kościele pw. św. Michała przy ul. Stolarskiej: Msza św., w intencji rodzin i pokoju na Ukrainie, której będzie przewodniczył Ks. Bp Szymon Stułkowski.

11. W przyszłą niedzielę w naszym kościele koncert pieśni ku czci Matki Bożej o godz. 16:00, czyli po nabożeństwie majowym. Wystąpi solistka – pani Joanna Tarka, przy akompaniamencie gitarowym pana Zenona Cioska. Serdecznie zapraszam.