Start Ogłoszenia

Niedziela XI zwykła. Poznań 16.06.2024 Drukuj Email

1. Rozwój królestwa Bożego we wspólnocie Kościoła

Bez cienia wątpliwości zamykanie się w sobie, ucieczka od głębokich relacji i szeroko pojęta bylejakość stają się zjawiskiem powszechnym w świecie. Chrześcijanin jednak przede wszystkim dlatego, że wierzy, coraz bardziej pragnie także coraz więcej. Zwiększając wymagania, nie pomija siebie samego, ale od siebie samego zaczyna. Eucharystia daje ku temu konkretną moc, by rozwijać w sobie królestwo Boże, troszczyć się o coraz czytelniejsze bycie w świecie jako świadek Chrystusa, który kocha bliźniego jak siebie samego. Wzrost królestwa to także zaangażowanie w relacje z najbliższymi, których Pan postawił na drodze do naszej świętości. Jest to jednocześnie wierność powołaniu do małżeństwa, rodzicielstwa czy kapłaństwa. Królestwo Boże może się rozwijać również przez praktykowanie cnót dobrego życia, takich jak: uczciwość, lojalność, serdeczność, współczucie czy miłosierdzie. Eucharystia mocą Bożego słowa i Ciała Chrystusa uświęca ludzką egzystencję właśnie w tym kierunku, by wierząc bardziej – pragnąć więcej, to znaczy pozwolić Bogu działać w nas i przez nas.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś po Mszy św. o godz. 12:30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:30.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00.

6. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 19:00.

7. W czwartek 20 czerwca w kolejną rocznicę pierwszego nawiedzenia naszego miasta przez Jana Pawła II – spotkanie modlitewne przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich o godz. 21:00 z udziałem Księdza Arcybiskupa Stanisław Gądeckiego. Serdecznie zachęcam do udziału.

8. W przyszłą niedzielę będzie kwesta przed kościołem na wsparcie rodziny syryjskiej. Serdecznie ją polecam.