Start Ogłoszenia

Niedziela XXXII zwykła. Poznań dnia 11.11.2018 r. Drukuj Email

1. Wierzący pod wpływem Ducha ufnie powierza się Ojcu
Ewangelia wymaga od nas doskonalszej i bardziej wymagającej wiary w Boga  i nadziei niż Stary Testament. Pełną odpłatę otrzymujemy nie tu, na ziemi, lecz w niebie. Odpłata na ziemi, która też ma miejsce, nie polega na otrzymaniu dóbr materialnych, lecz na królestwie Bożym, to znaczy na radości, miłości i pokoju w duchu (por. Rz 14, 17; Ga 5, 22).
Jeśli tekst ewangelijny zinterpretujemy w duchu chrystologicznym i paschalnym, wówczas okaże się, że niezauważona, biedna i pokorna wdowa, która oddaje Bogu całe swoje życie, jest figurą Chrystusa, który na krzyżu staje się ostatnim ze wszystkich, ufnie powierza się Ojcu, składając siebie w ofierze za zbawienie świata. Obchodzone misterium brzmi zatem: „Chrystus, który na krzyżu <<rzucił się>> w ramiona Ojca, oddał się cały, daje nam moc, abyśmy podobnie zawierzyli całe swoje życie Bogu”.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce.

2. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Msze św. odprawiamy w intencji Ojczyzny. Święto to, choć jest dniem radości z daru wolności i pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną Ojczyznę, nie może ograniczyć się tylko do wspomnień i historycznej refleksji. To święto winno być także dla każdego Polaka, rozliczeniem się w sumieniu z tego, co dla swego kraju dobrego uczynił. Bowiem „mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy miłość, służbę, ofiarę, a nawet śmierć, gdy Bóg tego zażąda” (Sługa Boży Stefan kardynał Wyszyński).
3. Dziś niedziela Wspólnoty Różańcowej. Wspólnota w tym miesiącu modlić się będzie: aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża, oraz w intencji Ojczyzny naszej.
4. Katecheza parafialna dla kl. III Gimnazjum w piątek o godz. 19:00.
5. Każdego dnia w miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych w „Wypominkach”.
6. Dnia 24 listopada pragniemy udać się z pielgrzymką do Częstochowy, by zaprosić Matkę Najświętszą do odwiedzin naszej diecezji w kopii Jej Cudownego Obrazu. Wyjazd będzie o godz. 5:00 rano, powrót około godz. 23:00. Koszt pielgrzymki wynosi 100,-zł od o w
7. W liturgii tygodnia czcić będziemy:

• w poniedziałek – św. Jozafata, bp. i m.
  • we wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mm. Polski.
  • w sobotę – św. Elżbietę Węgierską, zak.