Start Ogłoszenia

Zapoznaj się z programem >>>

Niedziela VI Wielkanocna. Poznań dnia 26.05.2019 r. Drukuj Email

1. Duch Święty Obrońcą i Opiekunem

Chrystus jawi się jako Ten, który wprowadza wierzących w intymną relację ze sobą oraz w imieniu którego Ojciec posyła Ducha Pocieszyciela. Duch zaś „wszystkiego nauczy i przypomni wszystko”, co Jezus powiedział. Powraca tu znów temat intymnej relacji z Jezusem, miłości do Niego i zachowywania Jego słów (zwłaszcza przykazania miłości). Ten, kto nie ma intymnej relacji z Jezusem, nie zrozumie ani Jego nauki, ani Jego zbawczego dzieła. Relację tę nawiązuje się tylko w Duchu Świętym (…). Duch Święty zesłany przez Jezusa udziela prawdziwego pokoju. Jest to pokój płynący z wiary, która przezwycięża zgorszenie krzyżem. Owocem działania Ducha jest zatem wiara, która udziela pokoju. Wiara udzielana przez Ducha nie jest nigdy statyczna, lecz dynamiczna, żywa i twórcza w każdej życiowej sytuacji (…).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15:30.

3. Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21:00.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:30.

5. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy się modlić o dobre urodzaje tegoroczne w związku z wieczorną Mszą św.

6. W środę w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Archidiecezji.

7. Od piątku trwać będzie Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego upraszająca mocy i światła Ducha Świętego na drogę naszego życia.

8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 8:00. Serdecznie zapraszam do tego nabożeństwa.

9. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

10. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy Misje Parafialne. Nawrócenia na drogę Bożej miłości potrzebuje każdy. Być może codzienność pochyliła się cieniem nad naszą gorliwością, naszym zatroskaniem o jakość życia, o zbawienie. Bóg chce ocalić moje, Twoje życie – przyjdź! Serdecznie zapraszajmy naszych bliskich, znajomych, sąsiadów - „podaj rękę swemu bratu i siostrze, niechaj nikt nie czuje się sam...”.