Start Ogłoszenia

Niedziela XXXIII zwykła. Poznań dnia 17.11.2019 r. Drukuj Email

1. W Eucharystii otrzymujemy „przez Ducha wzmocnienie siły", aby wytrwać w ostatecznej próbie Kościoła

Ewangelia dnia przedstawia moment pożegnania Jezusa z uczniami. Już za niedługą chwilę pójdzie On na krzyż. Jezus zapowiada więc, że Jego los (prześladowania) będzie także losem uczniów. To jednak da im okazję do składania świadectwa i pokazania autentyczności swej wiary. Tylko w próbie bowiem rodzi się i ujawnia prawdziwa wiara. Cierpienia, które zapowiada Jezus, „muszą się stać". To misterium musi się wypełnić także w życiu chrześcijanina.

Eucharystia jest celebrowana w niedzielę – w „dniu Słońca". Tu i teraz obecne jest „słońce sprawiedliwości" - Jezus Chrystus zmartwychwstały. On uzdrawia uczestników celebracji, dając im wytrwałość i żywą wiarę. Eucharystia jest najwłaściwszym momentem ku temu, aby „nabrać ducha" - zaczerpnąć Ducha Świętego. W Eucharystii dokonuje się to, o czym pisał św. Paweł: Bóg „sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły".

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś Msza św. w intencji Wspólnoty Różańcowej o godz. 8:00. W tym miesiącu Wspólnota modlić się będzie: aby na Bliskim Wschodzie gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania; wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa. Modlić się też będziemy o chrześcijańskie życie naszych rodzin; o jedność, zgodę, szacunek dla starszych, dobre wychowanie dzieci, zachowanie Bożych przykazań.

3. Niedziela dzisiejsza jest też obchodzona jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Modlitwą chciejmy objąć tych którzy stracili życie w wypadkach, którzy zostali okaleczeni, oraz ich rodziny.

4. Jak w każdą III niedzielę miesiąca dziś Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Początek w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu o godz. 12:30. Następnie modlitwa w drodze – zakończenie w kościele OO. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym zależy aby w naszej Ojczyźnie była zachowana wiara, oraz miłość i szacunek do Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej, naszej Królowej.

5. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

W piątek miesięczna Msza św. za zmarłych o godz. 8:00.

6. W tygodniu Biuro Parafialne nie będzie czynne. Pilne sprawy będzie można załatwić przed lub po Mszy św. każdego dnia.

7. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9:30 będzie nabożeństwo eucharystyczne z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz aktem poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu można będzie dostąpić odpustu zupełnego.