Jesteś tutaj:


Start Ogłoszenia

Ogłoszenia
Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Poznań 04.06.2023 r. Drukuj Email

1. Bóg przedstawia się Kościołowi jako jeden w trzech Osobach

Nasze życie, życie chrześcijanina, jest uwielbieniem Boga. Sam fakt naszego istnienia uwielbia Boga. Wielu z nas w codziennej prywatnej modlitwie powtarza doksologię, czyli modlitwę uwielbienia: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu". Czy to w pacierzu, czy różańcu albo w Koronce do Bożego Miłosierdzia! Także każdego dnia czynimy znak krzyża i uwielbiamy Trójcę Świętą. Czy nasze codzienne czynności także chwalą Boga? Jeśli staramy się zachować Boże przykazania, pomimo słabości, wówczas nasze życie staje się hymnem uwielbienia na cześć Boga. Ten sam Jan Ewangelista, który przekazał nam słowa Jezusa o tym, że Bóg umiłował świat i posłał Go nie po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony (por. J 3,16-18), napisał jednocześnie, że „nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała" (1 J 4,12). Uwielbienie Boga nie może być oddzielone od miłości człowieka.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Świętujemy Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za Niepodległość którą się cieszymy.

3. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa dziś po ostatniej Mszy św., a w tygodniu po wieczornej Mszy św.. Spowiedź św. każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

4. W tygodniu będzie uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie proszę o zaangażowanie się w świętowanie tej Uroczystości. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiaty, panów do baldachimu i asysty, panie do sztandaru i feretronu. Chłopcy, którzy byli w tym roku u I Komunii św. pójdą w strojach liturgicznych w czasie procesji – przed dziewczynkami sypiącymi kwiaty.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00. Po ostatniej Mszy św. wyruszy procesja tradycyjną trasą: ul. Bluszczową na Pl. lipowy, ul. Lipową, Wiśniową do kościoła. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Proszę także, by już od środy były udekorowane okna naszych domów i mieszkań i przyozdobione niech pozostaną przez całą oktawę. Procesji będzie przewodniczył ks. dr Łukasz Kędzierski – notariusz Kurii Metropolitalnej.

Tego też dnia, w naszej parafii jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie proszę o adorowanie Jezusa w Eucharystii od 12:00 do 16:00, a poszczególnym czterem godzinom kolejno przewodniczyć będą: II, III, V, VII Róża Różańcowa.

6. Katecheza dla kl. VII w piątek o godz. 19:15.

7. W sobotę 10 czerwca 2023r. Ksiądz Arcybiskup będzie obchodził swój Złoty Jubileusz Kapłaństwa w czasie Mszy św. o godz. 10:00 – sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej. Zachęcam do udziału w tej uroczystości, a szczególnie do pamięci w modlitwie w intencji Dostojnego Jubilata.

8. W sobotę także w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Świętego Bogumiła. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Bp Romuald Kujawski. Radość tego dnia wzbogaci uroczyste wprowadzenie Relikwii Św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Święty Papież, który zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu i wskazał ten kult jako jedyny ratunek dla człowieka i świata, będzie wzbogacał swoją obecnością naszą pobożność i ufność w Miłosierdzie Boże. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pielęgnujemy od początku naszej obecności w nowym kościele. Serdecznie zapraszam wszystkich na tę Uroczystość.

9. Za tydzień zebranie Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o godz. 8:00.

10. Dziś przed kościołem kwesta na dekoracje i kwiaty na uroczystość Bożego Ciała.

11. Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Razem dla życia" przejdzie ulicami Poznania w niedzielę 18 czerwca. Rozpocznie się przy kościele OO. Dominikanów o godz. 15:00 i przejdzie na plac przy Katedrze Poznańskiej. Bliższe informacje znajdują się na plakacie. Już dziś zapraszam do udziału w Marszu.

Symbolicznym przygotowaniem do tego Marszu będzie akcja „Pieluszka dla maluszka". Zbieramy pieluchy (rozmiar 1,2,5,6) i pieluchomajtki dla potrzebujących. Serdecznie dziękuję za udział w tym dziele i zaangażowanie w promocję życia.