Start Ogłoszenia

Niedziela XI zwykła. Poznań 13.06.2021 r. Drukuj Email

1. Żyć radykalną nowością wprowadzoną przez Chrystusa w powszechne warunki życia

Kluczem do dzisiejszej liturgii słowa jest słowo . Uświadamia nam ważną prawdę o powszechności zbawienia. Adresatami Dobrej Nowiny o zbawieniu w Chrystusie są wszyscy bez wyjątku (...). Paweł Apostoł także mówi o wszystkich, gdy zapowiada przyszłość. Twierdzi, że wszyscy będą musieli stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby otrzymać zapłatę za uczynki dokonane w ciele (dobre czy złe). W domyśle: pragnie On zbawienia dla wszystkich, na wzór swojego Pana (...). Zbawienie ofiarowane jest wszystkim (...). Trzeba tu dodać, że kiedy słuchamy z wiarą słowa Bożego, królestwo Boże wzrasta. Dzieje się tak, ponieważ jak pouczają nas słowa aklamacji, słowo Boże jest ziarnem, sianym przez Chrystusa, i żył będzie na wieki każdy, kto Go znajdzie. Każdy – czyli wszyscy mają równe szanse.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś niedziela Wspólnoty Różańcowej. W tym miesiącu modlić się będziemy: w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością. Będziemy się także modlić o gorliwe trwanie w nabożeństwie do Serca Jezusowego.

3. Dziś nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa po ostatniej Mszy św. , która jest o godz. 12:30. W tygodniu codziennie po wieczornej Mszy św., która jest o godz. 18:00.

4. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00.

5. Spotkanie modlitewne pod Krzyżem Papieskim na Łęgach Dębińskich w niedzielę o godz. 21:00.

6. Dziś przed kościołem kwesta na Wydział Teologiczny w Poznaniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkoły katolickie. Za tydzień będzie kwesta na pomoc rodzinie syryjskiej. Dziękuję za ofiarne serce – Bóg zapłać.

7. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu czcić będziemy:

• w poniedziałek – bł. Michała Kozala, bp. i m.
  • w czwartek – św. br. Alberta Chmielowskiego, zak.

8. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka Kościół w Polsce włącza się w modlitwę w intencji krajów Bliskiego Wschodu, szczególnie w intencji mieszkańców Libanu. Modlitwa będzie się odbywać w każdy piątek czerwca o godz. 15:00. Zapraszam do modlitwy w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.