Start Ogłoszenia

Niedziela XXVII zwykła. Poznań 02.10.2022 r. Drukuj Email

1. Wiara jest wolną odpowiedzią człowieka na inicjatywę Boga, który się objawia (KKK 166)

Dzisiejsza liturgia słowa umożliwia nam refleksję nad . Niestety nie jest ono powszechne, nawet w uczniach Pańskich. Jego brak powoduje wiele komplikacji i zawirowań w ich życiu. Jeśli jednak jest ono obecne w sercach tych, którzy uwierzyli i poszli za Panem, wtedy życie ich jest życiem dla Pana, przynoszącym błogosławione owoce. Trzeźwe myślenie jest darem Boga, jednym z owoców Ducha Świętego. Może pojawić się jedynie w sercu człowieka wierzącego. Wystarczy, że wiara będzie jak ziarenko gorczycy. Wiara bowiem jest jednym z darów najcenniejszych, potężną siłą. Jest ona solidnym fundamentem trzeźwego myślenia. Nie obraża się ani nie zniechęca, mimo iż nie doczeka się wdzięczności ze strony tych, którym służy. Świadom powinności, które do niego należą uniknie zgorzknienia i niedowartościowania. Z chęcią wykonywał będzie powierzone mu zadania, wierny codziennym obowiązkom. Motorem jego działań będzie wiara w sens podejmowanych wysiłków oraz świadomość, że Pan widzi i wynagrodzi.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś dzieci klasy III mają uroczystość poświęcenia różańców podczas nabożeństwa o godz. 15:00. Na tę uroczystość zapraszam rodziców z dziećmi. Serdecznie zachęcam do codziennego odmawiania Różańca we wspólnocie parafialnej, a jeżeli to możliwe także we wspólnocie rodzinnej.

W kościele nabożeństwo różańcowe:

• w niedzielę o godz. 15:00.
  • w dni powszednie:
    • dla dzieci o godz. 17:30.
    • dla dorosłych o godz. 18:30.

3. Msze św. w tygodniu w miesiącu październiku o godz. 18:00. W tym tygodniu w I Piątek Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:30.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek:

• od godz. 17:00 – Wspólnota Różańcowa.
  • od godz. 17:30 – dzieci.
  • o godz. 18:00 – Msza św. i nabożeństwo różańcowe.
  • od godz. 19:00 – adoracja i nabożeństwo w intencji Misji św.

6. Spowiedź św. I Piątkowa:

• kl. IV – piątek od godz. 16:00.
  • kl. V i VI – piątek od godz. 17:00.
  • kl. VII i VIII – czwartek od godz. 16:00.
  • Młodzież – czwartek od godz. 17:00.

7. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 19:30.

8. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem "Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia". Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.