Start Ogłoszenia

Niedziela Najświętszej Trójcy. Poznań 26.05.2024 Drukuj Email

1. Misja członków wspólnoty Kościoła

Uczestniczenie we wspólnocie Kościoła i udział w Eucharystii zobowiązuje do dawania świadectwa o swojej wierze. Papież Franciszek naucza: „Ten, kto się otworzył na miłość Boga, usłyszał Jego głos i otrzymał Jego światło, nie może zatrzymać tego daru dla siebie. (...) Światło Jezusa jaśnieje jak w zwierciadle na obliczach chrześcijan i tak się rozchodzi, tak też dociera do nas, abyśmy i my mieli udział w tym widzeniu i odzwierciedlali innym Jego światło (...) Wiara przekazywana jest, można powiedzieć, od osoby do osoby, podobnie jak płomień zapala się od innego płomienia" (Lumen fidei, nr 37). Jedną z podstawowych form świadczenia o Chrystusie, będącą także owocem udziału w Eucharystii jest pełnienie uczynków miłości i miłosierdzia wobec braci.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dzisiejsza niedziela z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka jest Światowym Dniem Dzieci. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca. Jest to też Dzień Matki. Dziś w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w intencji obrony życia, w kościele OO. Dominikanów o godz. 13:00. Następnie Marsz dla Życia wyruszy z Placu Adama Mickiewicza o godz. 14:00 i przejdzie ulicami Poznania na plac przed Katedrą, gdzie o godz. 15:30 rozpocznie się Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!". O godz. 18:30 odbędzie się koncert Arki Noego.

Zachęcamy do udziału i zaproszenia znajomych rodzin na to wydarzenie. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!

3. Symbolicznym przygotowaniem do tego Marszu jest akcja „Pieluszka dla maluszka". Zbieramy pieluchy i pieluchomajtki dla potrzebujących. Artykuły te proszę składać w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 18:30.

5. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie proszę o zaangażowanie się w świętowanie tej Uroczystości. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiaty, panów do baldachimu i asysty, panie do sztandaru. Chłopcy, którzy w tym roku byli u I Komunii św. pójdą w strojach liturgicznych w czasie procesji – przed dziewczynkami sypiącymi kwiaty.

Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00. Po ostatniej Mszy św. wyruszy procesja tradycyjną trasą: ul. Bluszczową na Pl. Lipowy, ul. Lipową, Wiśniową do kościoła. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Proszę także, by już od środy były udekorowane okna naszych domów i mieszkań i przyozdobione niech pozostaną przez całą oktawę. Procesji będzie przewodniczył ks. Karol Maciejak – dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

7. W oktawie Bożego Ciała codzienna Msza św. ku czci Najświętszego Sakramentu o godz. 18:00 z procesją Eucharystyczną przy kościele – już od środy 29.05 do piątku 07.06.2024r.

8. W sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Od soboty rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy św.

9. Spotkanie liturgiczne dla młodzieży przed Bierzmowaniem w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu we wtorek 04.06.2024r. o godz. 19:00 w salkach katechetycznych.