Start Ogłoszenia

Niedziela XXV zwykła. Poznań 20.09.2020 r. Drukuj Email

1. Okazją do budowania królestwa niebieskiego jest niedzielna Eucharystia

Mowę eschatologiczną Jezusa poprzedzają trzy przypowieści, których tematem jest praca w winnicy: o gospodarzu, który najmuje robotników; o ojcu, który posyła do pracy swych synów; i o właścicielu, przeciw któremu zbuntowali się dzierżawcy. Bóg w różnym czasie powołuje powołuje ludzi do królestwa łaski i zbawienia. Bóg - ukryty pod postacią gospodarza – darzy wielkim zaufaniem ludzi zaproszonych do udziału w budowaniu królestwa Bożego. Bóg jest pełen życzliwości i przebaczenia. Pismo św. poucza, że nagradza i karze, lecz czyni to na miarę Bożą. Jego sprawiedliwość jest „dobrą nowiną"; może On obficie wynagrodzić tego, kto na to nie zasłużył. Gdy nadejdzie zmierzch naszego życia, ta prawda winna być dla nas pociechą. Czy podejmiemy Jego zaproszenie - „idźcie i wy do mojej winnicy"?

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Msze św. w niedzielę: o godz. 8:00, 9:30, 11:00 – z udziałem dzieci i o 12:30

W dni powszednie:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. Zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek o godz. 19:30.

4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 19:30. Serdecznie zapraszam.

5. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 19:00.

6. W kalendarzu liturgicznym czcić będziemy:

• w poniedziałek – św. Mateusza ap. ew.
  • w środę – św. Pio z Pietrelciny, pr.

7. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Będziemy chcieli pobudzić naszą wrażliwość i przyjść z pomocą tym , którzy tego losu doświadczają. W tym dniu przed kościołem będzie kwesta na pomoc dla poszkodowanych w wyniku pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.