Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Poznań dnia 21.04.2019 r. Drukuj Email

1. W Eucharystii wierzący „biorą” od Chrystusa Ducha Świętego i podejmują misję odnowy świata

W centrum dzisiejszej celebracji stoi miłość Pana. Pierwszymi świadkami zmartwychwstania stają się Piotr i Jan – ten, któremu Jezus przebaczył, i ten, którego Jezus umiłował. Maria Magdalena idąca do grobu, „gdy jeszcze było ciemno jest zupełnie sama. „Ciemność” w czwartej Ewangelii jest symbolem ludzkości pozbawionej wiary i nadziei oraz pogrążonej w lęku przed śmiercią w różnych jej wymiarach. W ten sposób Maria jest obrazem każdego człowieka – grzesznika, który bez Boga pozostaje sierotą, kimś wiecznie osamotnionym. Samotność ta została pokonana przez Jezusa, który na krzyżu wziął na siebie wszystkie grzechy świata i zgodził się „za nas i dla nas wszystkich” być oddzielonym od Ojca. Teraz Pan, który zmartwychwstał, pociąga nas ku Ojcu i wprowadza w komunię z Nim. Komunia ta dokonuje się w Duchu Świętym. Dlatego „Zmartwychwstały Pan tchnął na apostołów, mówiąc: <<Weźmijcie Ducha Świętego!>>. Wielkanoc jest Pięćdziesiątnicą. Wielkanoc już jest darem Ducha Świętego” (DH 56).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Msze św. w I i II święto Wielkanocne o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30.

3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W dniach Nowenny zapraszam na modlitwę o godz. 15:00 do kościoła.

4. Ofiary zebrane w II święto Wielkanocne będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

5. W II święto Wielkanocne po Mszy św. o godz. 12:30 – święcenie pojazdów mechanicznych przed nowym sezonem wczasowym i turystycznym. Pojazdy proszę ustawić wzdłuż ulic Bluszczowej i Wiśniowej.

6. Dzieci klasy III przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św. przystąpią do I Spowiedzi św. w środę:

• dziewczynki o godz. 17:00.
  • chłopcy o godz. 18:00.

7. Dzień Spowiedzi św. dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania , oraz dla świadków i ich rodzin - w czwartek od godz. 17:00.

8. W piątek będziemy gościć Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka, który przybędzie by udzielić Daru Ducha Świętego młodzieży naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie polecam tę sprawę naszej wspólnej modlitwie.

9. Obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego dlatego w piątek nie będzie obowiązywał post.

10. Przyszła niedziela – II Wielkanocna będzie obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszam tego dnia na uroczyste nabożeństwo na godz. 15:00. W czasie tego nabożeństwa uczcimy Relikwie świętych apostołów Bożego Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i bł. Księdza Michała Sopoćki.

11. W przyszłą niedzielę rozpocznie się też Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będzie kwesta do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

12. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.