Niedziela XII zwykła. Poznań dnia 23.06.2019 r. Drukuj Email

1. Chrześcijanin kroczy drogą krzyża wiodącą do prawdziwego życia

Treścią Ewangelii dnia jest wyznanie wiary Piotra, pierwsza zapowiedź męki oraz wezwanie do naśladowania Jezusa. Jezus wskazuje na cel swojej „drogi” - na Jerozolimę i na to, co się tam wydarzy – na misterium paschalne. Wyraźnie jest ukazana więź krzyża i zmartwychwstania. Jerozolima będzie miejscem, w którym krzyż straci swój groźny wyraz i przemieni się w chwałę. Dla Jezusa krzyż nie będzie ryzykiem zagadką czy okrutnym przeznaczeniem. Krzyż nie zniknie w jakiś prosty sposób, on poprowadzi do chwały i przejdzie w chwałę. Dlatego gdy Jezus wzywa uczniów do realizacji swej paschalnej drogi, to wzywa ich do duchowego zmartwychwstania.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Świętujemy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11:00.

W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.

3. W poniedziałek liturgiczna uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:30.

5. Katecheza chrzcielna w środę o godz. 19:00.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00 w intencji uproszenia nowych powołań do służby Bogu.

7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia odnowimy nasze poświęcenie Parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Miłosiernego. Wierzę, że zawierzenie Sercu Pana Jezusa Miłosiernego będzie naszym ratunkiem. Tego dnia nie będzie obowiązywał post. W ten dzień modlić się też będziemy o uświęcenie kapłanów.

8. W sobotę Uroczystość św. app. Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu oraz naszego miasta. W naszym kościele Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na cele Stolicy Świętej.

9. Jeszcze tylko dziś i za tydzień będzie Msza św. niedzielna o godz. 12:30. W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę: o godz. 8:00, 9:30 i 11:00.