Parafia Ofiarowania Pańskiego w Poznaniu
Chrześcijanin jest uważny, wrażliwy i hojny wobec cierpień i potrzeb bliźniego Drukuj Email

Chrześcijanin, który doświadczył uzdrowienia na Eucharystii, naśladuje Jezusa poprzez zauważenie cierpiącego bliźniego, wzruszenie się jego niedolą oraz udzielenie mu pomocy. Wierzący stają się w ten sposób „gospodarzami" dla braci w „gospodzie" Kościoła. We wspólnocie Kościoła mają leczyć cierpiących i troszczyć się o potrzebujących. Trzeba pamiętać, że wezwanie do miłosierdzia musi być konkretne i wrażać się uczynkami miłosiernym co do ciała: „głodnych nakarmić, bezdomnym dać dach nad głową, nagich przyodziać, chorych i więźniów nawiedzać, umarłych grzebać. Spośród tych czynów jałmużna dana ubogim jest jednym z podstawowych świadectw miłości braterskiej" (KKK 2447).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

Dokąd na wakacje - Daję Słowo Drukuj Email