Start Ogłoszenia

Niedziela XIX zwykła. Poznań 09.08.2020 r. Drukuj Email

1. Chrześcijanie modlą się, by przyspieszyć powrót Chrystusa

Św. Jan Chryzostom, stawiając przed oczami wiernych postać kobiety cierpiącej na krwotok nawoływał: „Dotknijmy się i my frędzli Jego szaty, a raczej, jeśli chcemy, mamy Go całego. Jego Ciało leży teraz przed nami; nie tylko szata, ale także i ciało, aby nie tylko się dotknąć, lecz także spożyć oraz nasycić się. Przystępujmy z wiarą – każdy dotknięty jakąkolwiek chorobą. Skoro ci, którzy dotknęli się frędzli Jego szaty, ściągnęli na siebie taką moc, to o ile większą pozyskają trzymający się Jego całego. Przystępowanie z wiarą oznacza nie tylko przyjmowanie leżącego przed nami Jego Ciała, ale dotykanie się Go czystym sercem, z takim usposobieniem, jakbyśmy zbliżali się do samego Chrystusa".

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś zebranie Wspólnoty Różańcowej. Wspólnota w tym miesiącu modlić się będzie: za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu. W tym za marynarzy, rybaków i ich rodziny. Modlić się też będziemy o ducha trzeźwości w Ojczyźnie naszej.

3. Katecheza chrzcielna w środę o godz. 19:00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uproszenia powołań do służby Bogu w czwartek od godz. 17:00.

5. W czwartek 13 sierpnia w kolejny dzień fatimski modlić się będziemy w intencjach o które prosi Matka Boża – o godz. 21:00 w Apelu Jasnogórskim.

6. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, pr. i m.

7. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za wyniesienie do chwały – naszej Matki, oraz za tegoroczne plony. Proszę przynieść tego dnia do kościoła plony naszych pól i ogrodów do poświęcenia. Będzie także można otrzymać kłosy zbóż i zioła przygotowane przez Panie Różańcowe. Święcenie ziół podczas każdej Mszy św. Msze św. będą o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Po ostatniej Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne plony i szczęśliwe żniwa.

Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Wieczorem Apel Jasnogórski o godz. 21:00. Wieczorna Msza św. w sobotę będzie już Mszą św. niedzielną.

8. Niedziela 16 sierpnia br. będzie, zgodnie z decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Będziemy się modlić za żywe i zmarłe ofiary wybuchu , który miał miejsce 4 sierpnia br. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Caritas Polska już udzieliła pomocy, ale potrzeby są dużo większe. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta na ten cel. Środki zebrane zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz poszkodowanych.

9. W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki ponawia swój Apel, skierowany do wszystkich uczestników zgromadzeń religijnych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa.