Start Ogłoszenia
Kto nie widzi celu swojej podróy niech nigdy nie oddala si od krzya, a sam krzy bdzie go prowadzi.
w. Augustyn

Niedziela II Adwentu. Poznań dnia 09.12.2018 r. Drukuj Email

1. „Nadprzyrodzona mądrość kształtuje czyny chrześcijanina” - jego nadzieję

W świetle tekstów biblijnych dzisiejszej niedzieli można wskazać na Eucharystię jako na misterium „przejścia” od krzyża do zmartwychwstania, od smutku zasiewu do radości zbioru plonów, od przygnębienia niewoli do życia w pełnej wolności. Eucharystia jest chwilą „przywdziewania chwały Pana” - przyoblekania się w Jego świętą moc. Otrzymujemy w niej „Pokarm duchowy”, który pomaga „mądrze” oceniać sytuacje naszego życia – co w nim jest naprawdę, tzn. trwale dobre (por. modlitwę po Komunii). Eucharystia jest mocnym momentem historii zbawienia, w którą wpisane jest nasze codzienne życie. Historia ta kontynuowana będzie zatem także po zakończeniu Eucharystii. To w celebracji liturgicznej „przez moc Ducha Świętego” wierni stają się „bogaci w nadzieję” (por. Rz15,30).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dzisiaj modlitwą i darem materialnym wspieramy Kościół na Wschodzie. Polecam tę intencję naszej wrażliwości.

3. Msze św. w dni powszednie przez cały Adwent o godz. 18:00.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:30.

5. Katecheza chrzcielna w środę o godz. 19:00. Proszę w tym miesiącu skorzystać z przygotowania chrzcielnego, gdyż w styczniu tych katechez nie będzie

6. Katecheza parafialna dla kl. VIII w piątek o godz. 19:00.

7. Zebranie Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

8. Wzorem lat ubiegłych nasz Parafialny Zespół Caritas proponuje inicjatywę pod nazwą „Kilogram dla biednych i bezdomnych”. Podczas tej oakcji chcemy prosić o pomoc w formie trwałej żywności: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, konserwy, herbata, kawa, słodycze, dżemy… Dary te będzie można składać w przyszłą niedzielę w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a przekażemy je do jadłodajni dla ubogich prowadzonej przez Caritas. Chcemy także zrobić świąteczną radość dzieciom z rodzin gorzej sytuowanych materialnie. W gablotce zamieściłem listę takich dzieci. Dyskrecja pozwoliła zmieścić jedynie płeć i wiek dziecka. Kto z parafian zechce jedno takie dziecko obdarować upominkiem świątecznym proszę o zgłoszenie tej inicjatywy w zakrystii.

9. W domu parafialnym w każdą niedzielę aż do świąt Bożego Narodzenia można zaopatrywać się w opłatki wigilijne, świece „Caritas”, kalendarze, pocztówki świąteczne i prasę katolicką.

10. W trzecią niedzielę Adwentu, czyli za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Udział w niedzielnej Mszy św. będzie początkiem Rekolekcji, które będą kontynuowane przez trzy kolejne dni podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jan Słowiński. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.