Start Ogłoszenia
Szukaem Boga... i nagle przyszed nieoczekiwany jak urawiny po pierwszym mrozie z sercem pomidzy jedn rk a drug i powiedzia: dlaczego mnie szukasz, na mnie trzeba czasem poczeka.
Jan Twardowski

Niedziela VI zwykła. Poznań dnia 17.02.2019 r. Drukuj Email

1. Chrześcijanin, który napił się z „płynącej" z boku Chrystusa „rzeki" Ducha Świętego, staje się duchowo płodny – owocuje w pokój i nadzieję

Podczas celebracji wierzący złożył nadzieję w Panu (por. pierwsze czytanie, psalm responsoryjny; Ewangelia). W Bożym słowie i darze Komunii św. znalazł nasycenie, pocieszenie i potwierdzenie swej wartości. Tak umocniony wychodzi, aby dawać świadectwo nadziei: słuchać Boga, być Mu uległym, silnym wiarą i ufnie oczekiwać na Jego interwencję (por. KKK 1820). W ten sposób odnajduje pokój (jest wolny od lęku o jutro – por. KKK 2547) i jest uchroniony od losu „przeklętych", którzy pokładają ufność jedynie w „ciele". Owa ufność w „ciele" zostaje wyjaśniona w Ewangelii jako pragnienie dóbr materialnych, „sytości" jedynie fizycznej oraz ludzkiej chwały. Taka samowystarczalność, sytość i samozadowolenie prowadzą z kolei do próżności, pychy i pokładania ufności jedynie w sobie samym. W konsekwencji prowadzi to do krótkowzroczności (niedostrzegania prawdziwego celu życia), znudzenia życiem i wszelkiej głupoty.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek. czwartek i sobotę o godz. 18:00.

3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:30.

4. Katecheza chrzcielna (część III) w środę o godz. 19:00.

5. Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o godz. 19:00.

6. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu obchodzone będzie święto Katedry św. Piotra Apostoła. Z tej okazji już w poniedziałek 18 lutego o godz. 18:00 w Katedrze będą odprawione uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Na tę uroczystość zaproszeni są Profesorowie i Pracownicy Akademiccy miasta Poznania.

7. W sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.