Start Ogłoszenia

Ogłoszenia
Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Poznań 22.11.2020 r. Drukuj Email

1. Uczestnicy liturgii kierują spojrzenie wiary i nadziei ku przyszłości eschatologicznej

Biblijna symbolika pasterska tkwi korzeniami w doświadczeniu nomadów. Życie pasterza starożytnego wschodu było dalekie od romantycznej sielanki. W ciągu dnia na otwartej przestrzeni pasterze musieli czuwać nad całym stadem. Nocą, aby lepiej bronić je przed atakiem dzikich zwierząt czy kradzieżami, gromadzili je w zagrodach. Niskie ogrodzenie z kamieni nie zawsze dostatecznie chroniło zamknięte stado, dlatego pasterze nieraz ryzykowali dla stada życie. Boża obietnica z proroctwa Ezechiela zapowiada pasterza nie tylko mocnego wobec przeciwników, ale także czułego dla najsłabszych.

W osobie Chrystusa Bóg przywrócił ludzkości utracony Boży porządek. W Nim rozpoczął się powrót całego stworzenia do Boga, a kiedy się zakończy, wtedy naocznie się przekonamy, że Królestwo Chrystusa jest jedyną zbawczą mocą, a Chrystus wielkim i mocnym Zbawicielem.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9:30 nabożeństwo eucharystyczne z odmówieniem litanii do Serca Pana Jezusa, oraz aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego, będąc w łasce uświęcającej.

3. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 – w intencji uproszenia powołań do służby Panu Bogu w Kościele.

5. Zebranie rodziców dzieci klasy III przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o godz. 19:00 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Czas ten przypomina nam powagę oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dzień Jego przyjścia będzie ostatnim na tym świecie i pierwszym w wieczności. Już dziś zachęcam do podjęcia adwentowych dzieł, które pomogą nam wyjść naprzeciw Jezusowi Zbawicielowi.

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczną się rekolekcje. Udział we Mszy św. niedzielnej będzie początkiem rekolekcji i trwać będą jeszcze przez kolejne trzy dni. Rekolekcje będzie prowadził Ks. dr Jacek Zjawin z Poznania.

7. Przyszła niedziela będzie także dniem pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Będziemy modlitwą upraszać łaskę nowych powołań i prosić o wzrastanie duchowe dla już przygotowujących się kleryków. Po Mszy św. kwesta przed kościołem na ASD w Poznaniu.

8. Dnia 17 listopada zmarł Ks. Kanonik Henryk Szwarc emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie. Był także proboszczem tutejszej parafii w latach 1978 – 1983 i wdzięcznie zapisał się w sercach wielu parafian. Pogrzeb odbył się w sobotę 21 listopada 2020r. w Pępowie. Zachowajmy go w pamięci przed Bogiem. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Zmarł także w tygodniu parafianin Wiesław Pytel. Jego pogrzeb odbędzie się na tutejszym cmentarzu w poniedziałek 23.11.2020r. Msza św. o godz. 11:30, obrzędy pogrzebowe o godz. 12:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.