Start Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Poznań dnia 16.06.2019 r. Drukuj Email

1. Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Chrześcijanin umocniony przez Ducha – przez dar miłości Bożej wychodzi do świata, aby egzystować jako człowiek pokoju i nadziei. Wytrwale przyjmuje zatem wszelkie „uciski” związane z trudem życia, ponieważ wie,że n tym polega mądrość krzyża. W ten sposób dokonuje się duchowa ofiara wiernych – staje się „wieczystym darem” dla Boga (modlitwa nad darami). Wówczas staje się coraz bardziej odbiciem Trójcy i Jej chwały (Ewangelia). Z cierpliwością i nadzieją zbliżają się do pełnego poznania Trójcy.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 11:00. W dni powszednie po wieczornej Mszy św.

3. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty w czasie uroczystości Bożego Ciała zapraszam na próbę w poniedziałek na godz. 19:00.

4. Bardzo proszę o zaangażowanie się w świętowanie uroczystości Bożego Ciała: dziewczynki sypiące kwiaty, panów do baldachimu i asysty, panie i dziewczynki do Sztandaru i feretronu. Chłopcy, którzy w tym roku byli u I Komunii św. pójdą w strojach liturgicznych w czasie procesji – przed dziewczynkami sypiącymi kwiaty.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz.: 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00. Po ostatniej Mszy św. wyruszy procesja tradycyjną trasą: ul. Bluszczową na Pl. Lipowy, ul. Lipową, Wiśniową do kościoła. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Proszę także, by już od środy były udekorowane okna naszych domów i mieszkań i przyozdobione niech pozostaną przez całą oktawę. Procesji będzie przewodniczył Ks. Dr Jan Słowiński.

6. Obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczną się już w najbliższą środę i trwać będą przez całą oktawę. Każdego dnia o godz. 18:00 Msza św. z Nieszporami, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11:00.

7. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

8. W liturgii Kościoła wspominamy:

•  w poniedziałek – św. br. Alberta Chmielowskiego, zak.
  • w piątek św. Alojzego Gonzagę, zak.