Start Ogłoszenia

Niedziela XXIX zwykła. Poznań 17.10.2021 r. Drukuj Email

1. Chrystus przez swoje uniżenie dał ludziom wzór do naśladowania

Pierwsze czytanie pochodzi z czwartej pieśni o Słudze Pańskim. Prorok identyfikowany z Izajaszem przedstawia w pieśniach cechy sługi idealnego. Doskonałość tego sługi wynika nie tylko z jego wierności Bogu, ale także z Jego solidarności z grzesznikami. Jego cierpienia urzeczywistniają Boże plany, których główną treścią jest usprawiedliwienie grzeszników. Zapowiedzi pieśni Izajaszowych są wypełnione w osobie i działalności Jezusa Chrystusa, a zwłaszcza w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu.

Apel z Listu do Hebrajczyków o wyznawaniu wiary ma za podstawę bliskość Syna do Boga Ojca. Bliskość ta sprawia, że Syn jest wiarygodny. Natomiast apel o ufność wynika z Jego bliskości do ludzi, która pozwala na nazywanie Go miłosiernym. Z powodu oddalenia od Boga ludzie potrzebują takiego pośrednika, który jest wiarygodny przed Bogiem, a dla nich miłosierny (...).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś Msza święta w Katedrze Poznańskiej o godz. 15:15, pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego rozpoczynająca pierwszy etap Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja" w Archidiecezji Poznańskiej. Przed Mszą świętą kwadrans medytacji o synodalności.

3. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 18:00. Będzie ono zwieńczeniem 40 dni postu i modlitwy w intencji Naszej Ojczyzny, będzie miało charakter pokutny i odprawimy je idąc ulicami naszej parafii.

4. Różaniec w tygodniu:

• dla dzieci o godz. 17:30.
  • dla dorosłych o godz. 18:30.

5. W poniedziałek w święto Św. Łukasza, ew. modlić się będziemy za pracowników Służby Zdrowia.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00.

7. Katecheza parafialna dla kl. II ponad podstawowej w piątek o godz. 19:15.

8. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, pap. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy Bogu wielkie i trudne sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste.

9. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Misyjną i rozpocznie tydzień modlitw w tej intencji. Taca zebrana w kościele będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

10. Zbliża się pierwsza rocznica śmierci śp. Ks. Kan. Marka Maćkowiaka. Dnia 27.10.2021r. Chcemy najpierw nawiedzić miejsce Jego spoczynku na cmentarzu w Ptaszkowie, a wieczorem tego dnia o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. w jego intencji. Kto chciałby pojechać na grób śp. Księdza Kanonika proszony jest zgłosić swój udział w zakrystii.