Start Ogłoszenia

Niedziela VI Wielkanocna. Poznań 09.05.2021 r. Drukuj Email

1. Trwajcie w miłości mojej

W dobie atomizacji i wzrastającej anonimowości zadaniem chrześcijan jest wspieranie na wszelkie sposoby miejsc, w których przyjaźnie się rodzą: sąsiedztwo, wspólnota parafialna, szkoła, grupy aktywne społecznie, związki, towarzystwa, wolontariat itp. Nic tak nie rodzi i nie wzmacnia przyjaźni jak wspólnie podjęta i wykonana misja, droga przebyta na przestrzeni lat (...). Jezus nazywa nas dziś w Ewangelii przyjaciółmi (J15,14n). Wiemy, że przyjaźń zaniedbana może osłabnąć, a nawet zgasnąć, dlatego pielęgnujmy nieustannie relacje z Bogiem i ludźmi. Jedną z najwyższych form przyjaźni człowieka z Bogiem jest kontemplacja - „Kontemplacja myślna nie jest [...] niczym innym jak głębokim związkiem przyjaźni, w którym rozmawiamy sam na sam z Bogiem" (św. Teresa od Jezusa) – ileż jest w tym punktów wspólnych z przyjaźnią między ludźmi.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś niedziela Wspólnoty Różańcowej. W tym miesiącu modlić się będziemy: aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami (intencja papieska). Modlitwą będziemy towarzyszyć dzieciom w ich spotkaniach z Panem Jezusem w Komunii Świętej, oraz prosić o dobre urodzaje tegoroczne.

3. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15:30.

4. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00. Po Mszy św. czyli o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21:00.

5. W czwartek 13 maja kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia odmówimy Różaniec Pokutny o godz. 17:30 w intencjach o które prosiła nas Matka Boża.

Tego dnia od godz. 17:00 będzie też trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę i niedzielę 15 dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św.

Dzieci przystąpią do Spowiedzi św. w czwartek:

• dziewczynki – o godz. 16:00.
  • chłopcy – o godz. 16:40.

Spowiedź św. dla rodziców, chrzestnych i rodzin – w piątek – od godz. 16:30.

Msze św. z udziałem dzieci będą:

dla dziewczynek – sobota godz. 16:00.

dla chłopców - niedziela – godz. 11:00 i 12:30.

Te osoby i rodziny, którzy nie są bezpośrednio związani z dziećmi, proszę by tego dnia uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.

Przyszła niedziela będzie też Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Dziś naszą modlitwą i ofiarą materialną pragniemy wesprzeć rodzinę syryjską. Za wrażliwość i dobroć serca już dziękuję.