Start Ogłoszenia

Niedziela XXVIII zwykła. Poznań dnia 13.10.2019 r. Drukuj Email

1. Chrześcijanin wyzwolony z grzechu za wszystko Bogu dziękuje

W Eucharystii uobecnia się Pascha Pana – dzieło uwolnienia człowieka od grzechu, który jest źródłem chorób ciała i duszy. Na Eucharystii zatem moc Chrystusa nadal wychodzi od Niego i uzdrawia wszystkich (por. Łk 6,19). Do takiego uzdrowienia potrzebna jest jednak odpowiednia dyspozycja serca, polegająca głównie na wierze. Wiarę tę zyskujemy, gdy słuchamy słowa Bożego i poddajemy się mu, oraz z łaski Ducha otrzymanego w Eucharystii (...). Orędzie tekstów świętych tej niedzieli pomaga także we właściwym przeżyciu Eucharystii, które w rzeczywistości jest dziękczynieniem za wielkie dzieła zbawienia dokonane przez Boga w Jezusie Chrystusie. Tutaj upadamy na kolana przed Jezusem i chwalimy Boga donośnym głosem. Eucharystia wymaga od nas całkowitego skoncentrowania się na Bogu, po to, aby Go uwielbić. Ta wielbiąca koncentracja na Bogu przyczynia się do naszego pełnego uzdrowienia. Bowiem „słuszne i zbawienne" jest składanie dziękczynienia Panu.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś obchodzimy „Dzień Papieski" którego hasło brzmi: „Wstańcie, chodźmy!". Przy kościele jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Środki uzyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich środowisk.

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 19:00 , odmawiane w drodze ulicami naszej parafii. Na zakończenie Różańca będzie Apel Jasnogórski w kolejny dzień „Fatimski". Dziś także można zakupić przy kościele po Mszy św. „kremówki", które są akcją dobroczynną Caritas Archidiecezjalnej.

3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Wspólnoty Różańcowej. Zebranie Wspólnoty po Mszy św. o godz. 8:00. W tym miesiącu modlić się będziemy: aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

4. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu:

• dla dzieci – o godz. 17:30.
  • dla dorosłych – o godz. 18:30.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19:30.

6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Kształtowanie umysłów i serc dzieci i młodzieży jest wielkim zadaniem Szkoły. Niech będzie też i naszą troską.

7. W piątek święto św. Łukasza i dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

8. Przyszła niedziela będzie Światową Niedzielą Misyjną. Hasło tego dnia: „Ochrzczeni i posłani". Taca zebrana w kościele będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.