Start Ogłoszenia

Niedziela VI zwykła. Poznań 16.02.2020 r. Drukuj Email

1. Eucharystyczna Ofiara oczyszcza, odnawia, oraz uprasza wieczną nagrodę pełniącym wolę Bożą

Dziełem Boskiego Prawodawcy, narodzonego pod Prawem w osobie Syna, jest doskonałe wypełnienie Prawa. W Jezusie Prawo ukazuje się jako wyryte w sercu Sługi, który staje się „Przymierzem dla ludzi". Nowe Prawo Jezusowe, wpisane w serce człowieka, to miłość Boża, która jest darem Ducha Świętego. Pozwala ona przyjmować wolę Boga jako wewnętrzny dynamizm, który nie narusza wolności człowieka. Świadome przylgnięcie do misji, jaką Chrystus powierzył swoim uczniom, jest tym głębsze, im żywsza jest wiara eucharystyczna w Ludzie Bożym.

Nasza wolność polega na tym, że jesteśmy zdolni czynić dobro i realizować je solidnie. Aby uniknąć zła, trzeba czynić dobro. Jest nim przede wszystkim miłość, wierność, prawdomówność...

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę, piątek – godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę – godz. 18:00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w czwartek od godz. 17:00 – serdecznie zapraszam.

4. Serdecznie zapraszam rodziców dzieci klasy III na kolejne spotkanie w cyklu przygotowań dzieci do I Komunii św. w czwartek o godz. 19:00 – w kościele.

5. Zapraszam do udziału we wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i Krzyża Świętego. Jesteśmy zaproszeni do tego nabożeństwa w piątek na godz. 12:00 do Katedry Poznańskiej.

6. W kalendarzu liturgicznym w sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła.

7. Wydawnictwo Księgarni Św. Wojciecha proponuje na Wielki Post książeczkę z tekstami biblijnymi i rozważaniami na każdy dzień Postu. Można ją nabyć w kiosku parafialnym.