Start Ogłoszenia

Niedziela IV Wielkanocna. Poznań 21.04.2024 r. Drukuj Email

1. Dobry Pasterz oddaje życie za swoje owce

Podziwiamy ludzi, którzy ryzykują życie, by ratować drugiego człowieka – może kogoś kochanego lub kogokolwiek innego – będącego w niebezpieczeństwie. Tacy odważni ludzie istnieją, a jest ich daleko więcej, niż przypuszczamy. Znany jest heroizm wielkiej godziny, o nim się najczęściej opowiada. Ale istnieje także bohaterstwo dnia codziennego, małych pomocy; istnieją różne formy służby, cichych i niepozornych czynów, z których nawet obdarowany czy uratowany nie zdaje sobie całkowicie sprawy.

Chrystus zaryzykował życie. Przyjął na siebie śmierć gorzką i okrutną. Uczynił dla nas więcej, niż pasterz może uczynić dla swej trzody. On zdaje sobie sprawę z naszej nędzy i wie o naszych potrzebach. On nas zna i kocha.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ta intencja będzie nam szczególnie bliska w tym czasie. Dziś przed kościołem jest kwesta na wsparcie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, gdzie przygotowują się kandydaci do kapłaństwa i posługi w Kościele.

3. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

Spowiedź św. każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:00.

5. We wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

6. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00.

8. Wspólna katecheza dla kl. VIII i I ponadpodstawowej przygotowująca do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w piątek o godz. 19:00.