Start Ogłoszenia

Niedziela II zwykła. Poznań 16.01.2022 r. Drukuj Email

1. Wesele w Kanie staje się znakiem zaślubin między Bogiem a ludźmi (KKK 796)

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Jezus objawia się światu jako oczekiwany Mesjasz Izraela, Syn Boży i Zbawiciel świata. Jest to trzeci etap Epifanii. Zapoczątkowana była przez pokłon mędrców zw Wschodu, który celebrowaliśmy w uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolejnym stopniem był chrzest Jezusa w Jordanie, wspominany w minioną niedzielę. Dzisiaj Chrystus objawia swoją moc podczas uczty weselnej, „będącej znakiem innej Uczty – Uczty godów Baranka, podczas której daje On swoje Ciało i swoją Krew" (KKK 2618). Zbawiciel ukazuje się nam jako Oblubieniec Kościoła, a samo wesele w Kanie staje się znakiem zaślubin między Bogiem a ludźmi.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dzisiaj koncert kolęd w wykonaniu grupy gitarzystów – uczniów pana Zenona Cioska, oraz zespołu Olki Group i chóru Szarotki z Lubonia o godz. 14:00 w kościele. Wszyscy wykonawcy będą grać i śpiewać kolędy i światowe utwory. Serdecznie zapraszam.

Po zakończeniu koncertu – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00. Podczas wieczornych Mszy św. kolejne spotkania kolędowe:

• w poniedziałek – ul. Saperska 40 i 42 , godz. 18:00.
  • w środę – ul. Saperska 44 i 46, godz. 18:00.
  • w piątek – ul. Saperska od nr 69 do 119 i Pionierska, godz. 18:00.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w rodzinach w Nowym Roku.

4. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzić będziemy Dzień Judaizmu. Biskup Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski zauważył, że „zarówno żydzi, jak i chrześcijanie to lud, który szukając sensu życia, odnajduje w swojej egzystencji historię zbawienia, co więcej – drogę z Bogiem zaczyna postrzegać jako jedyną wartościową". Ten dzień niech będzie dniem modlitwy o pogłębienie jedności pomiędzy chrześcijanami i żydami.

5. Od wtorku rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W modlitwę Tygodnia włączymy się podczas wieczornych liturgii, ale zachęcam także do osobistej modlitwy.

Centralne nabożeństwo Ekumeniczne będzie we wtorek 18 stycznia o godz. 18:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim Łaski Bożej przy ul. Obozowej 5. Kazanie wygłosi: Ks. Biskup Jan Glapiak.

6. W piątek i następnie w sobotę miłe sercu dni: Dzień Babci i Dzień Dziadka. „Czasy się zmieniają, ale nadal najlepszymi nauczycielami bezwarunkowej miłości i akceptacji są... nasi dziadkowie. Dziadkowie przede wszystkim mają czas, co w dzisiejszym świecie jest czymś nieoczywistym. Babcie uczyły prostej wiary, niespektakularnej pobożności i wytrwałości w tym, co odwieczne" (Tygodnik „Niedziela"). Zapewne jako kolejne pokolenia jesteśmy sobie potrzebni. Bliskość niech będzie okazją do wymiany dóbr.

7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Przed kościołem będzie kwesta na Katolickie Radio Emaus.