Start Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Poznań 31.05.2020 r. Drukuj Email

1. Duch Święty daje nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii

Zesłanie Ducha Świętego potwierdza, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Pięćdziesiątnica scala liczne języki w jeden nowy język pojmowania „wielkich dzieł Bożych". W Eucharystii sprawowanej w dniu Zesłania Ducha Świętego Kościół prosi, żeby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy". Duch Święty ukazuje wszystkim ludziom zmartwychwstałego Pana, przypomina Jego słowa i otwiera umysły na zrozumienie Jego śmierci i zmartwychwstania. On też uobecnia misterium Chrystusa, szczególnie w Eucharystii, aby pojednać ludzi z Bogiem i doprowadzić do komunii z Nim, aby przynosili „obfity owoc" (KKK 737). Przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej przez wiernych staje się dla nich wydarzeniem Pięćdziesiątnicy (DH 56). Ponieważ otrzymaliśmy Ducha Świętego, wierzymy i wyznajemy: Jezus jest Chrystusem i Panem. Każdy może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły wspólnemu dobru.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 15:30 i Apel Jasnogórski o godz. 20:30.

3. Od poniedziałku o godz. 20:30 – Różaniec dziękczynny za łaski minionego czasu. (do 11.06.2020 r.)

4. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18:00 i pierwsze nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00.
  • w piątek i sobotę o godz. 8:00 i 18:00.

6. W czwartek liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17:00 do 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, w intencji uproszenia nowych i świętych powołań do służby Bogu w Kościele.

7. Spowiedź św.: czwartek i piątek od godz. 16:00 do 18:00. Czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej został przedłużony do 14.09.2020r. czyli do uroczystości Podwyższenia Krzyża św. Ponieważ w tym roku ze względu na panującą epidemię były utrudnienia związane ze spełnianiem praktyk religijnych, proszę wykorzystać tę szansę.

8. Chorych i starszych parafian, którzy wyrażają taką wolę odwiedzę z sakramentami św. w środę i piątek przed południem.

9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 8:00 – Różaniec i Eucharystia z rozważaniem.

10. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 03.06.2020r. o godz. 19:00.

11. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszam na katechezy liturgiczne w czwartek i piątek na godz. 19:00.

12. Przyszła niedziela będzie niedzielą Trójcy Przenajświętszej. Przed kościołem będzie kwesta na kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy odbędzie się na terenie przykościelnym z zachowaniem potrzebnych przepisów sanitarnych. Zapraszam.