Start Ogłoszenia

Niedziela II Wielkiego Postu. Poznań 25.02.2024 r. Drukuj Email

1. Człowiek w Kościele wybiera Jezusa jako drogę przymierza

Wielkopostna refleksja zmusza nas do przyglądnięcia się naszemu Panu i Mistrzowi, by lepiej odzwierciedlić dziś Jego rysy oraz światło na Obliczu Kościoła.

W ofierze, wyrzeczeniu oraz poświęceniu mieści się nasze powołanie do życia i chwały. Próba Abrahama to próba każdego ucznia. Próba ta nie była potrzebna Bogu, który doskonale znał Abrahama. Próby potrzebował Abraham, by przekonać się, kim sam jest, ile jest w nim prawdziwej wiary. Ofiara Izaaka zapowiadała ofiarę Chrystusa. Zanim Jezus, nowy Izaak, znajdzie się na swojej górze Moria, na Golgocie, wspina się najpierw z uczniami na Górę Przemienienia. Chce pokazać, dokąd naprawdę zmierza. Dwie analogiczne historie o ojcu, który nie oszczędził nawet własnego syna, ofiarując go dla naszego życia, pokazują, że Bóg nie odmówi nam niczego. Dla wszystkich, którzy wierzą w Chrystusa, nie ma już oskarżenia ani potępienia. Trzy góry – trzy próby. To nie Bóg sprawdza człowieka. To człowiek – w blasku Boga – ma okazję sprawdzić, kim tak naprawdę jest.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami. Pan Jezus w wydarzeniu Przemienienia okazuje piękno prawdy o sobie, o swoim dziele, czyli o zbawieniu, oraz pełną też prawdę o pięknie, godności i powołaniu człowieka. Ta Dobra Nowina powinna być poznana przez wszystkich. Każdy może się cieszyć że jest „Umiłowany". Wspierajmy misjonarzy w tym dziele.

3. Msze św. w tygodniu:

- w poniedziałek i środę o godz. 8:00.

- we wtorek i czwartek o godz. 18:00.

- w piątek i sobotę o godz. 8:00 i 18:00.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. O godz. 18:00 – Msza św. oraz nabożeństwo w intencji Misji i dalszy ciąg adoracji.

5. Spowiedź św. w tygodniu I-o Piątkowym:

- w czwartek – od 16:00 do 18:00.

- w piątek – od 16:00 do 17:30 i każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

6. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 8:00 i 18:00.

7. Chorych i starszych parafian odwiedzę z sakramentami świętymi w środę i piątek przed południem.

8. Droga Krzyżowa w piątek:

- dla dzieci o godz. 17:30.

- dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30.

9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 8:00.

10. Chciejmy pamiętać, że sobota 02 marca 2024r. to w naszej parafii dzień modlitwy Nieustającego Różańca.

11. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w inicjatywie wielkopostnej pod nazwą Kościoły Stacyjne. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem.

12. Nabożeństwo ku czci Męki Chrystusa Pana zwane „Gorzkie Żale" we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00.

13.W Wielkim Poście można dostąpić odpustu zupełnego raz w tygodniu za pobożny udział w Gorzkich Żalach, Drodze Krzyżowej, a w każdy piątek za pobożne zmówienie przed wizerunkiem Ukrzyżowanego po Komunii św. modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu...".

14. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Udział we Mszy św. niedzielnej będzie początkiem rekolekcji, które trwać będą jeszcze przez kolejne trzy dni. Bardzo proszę podjąć to ćwiczenie wielkopostne, jako bardzo konieczne w życiu duchowym i pomocne w zbawieniu. Bliższe informacje za tydzień.