Start Ogłoszenia

Niedziela XVII zwykła. Poznań 25.07.2021 r. Drukuj Email

1. Chleb umacnia nas, a Krew nas obmywa

Cudowne rozmnożenia chleba, w czasie których Pan odmawia błogosławieństwo, łamie i daje uczniom chleb, aby nakarmić nim tłumy, są zapowiedzią obfitości jednego Chleba – eucharystycznego. Chleb ten umacnia nas, gdy go spożywamy, a Krew za nas wylana obmywa nas, gdy ją pijemy. Najświętszy Sakrament, dar niewysłowionej miłości Jezusa, przyczynia się do zbawienia wierzących.

Warto zauważyć rolę duchowego pokarmu w życiu człowieka. Skoro ma on ciało i duszę, zatem obok konieczności systematycznego przyjmowania pokarmu dla ciała powinien także regularnie przyjmować pokarm duchowy. Znaczenie tego pokarmu wykracza znacznie poza zadanie utrzymania człowieka przy życiu. Dodatkowo bowiem pokarm ten ma moc jednoczyć ludzi z Bogiem oraz między sobą, ma moc przemieniać ich w ten duchowy pokarm, którym jest Ciało i Krew Pana, czyli w Chrystusa samego (...).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Chciejmy zauważyć, że dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej skończyła się w czerwcu tego roku. Podstawowym obowiązkiem i Niewysłowionym Darem dla wierzącego jest udział w niedzielnej Mszy św. i przyjmowanie Komunii św. Przez najbliższe cztery niedziele Pan Jezus będzie nas uczył o Cudzie Eucharystii i o mocy Bożego Pokarmu. „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (J 6,54). Od początku tak było i jest do dziś, że tylko starcom i chorym zanosimy Pana Jezusa – Chleb Życia, do domu. A mający siły zasiadają sami do Stołu Pańskiego. Dziękujmy też Bogu, że mamy świątynie i mamy kapłanów. Serdecznie zapraszam.

3. Dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Cieszmy się wzajemnie sobą, a bycie ze sobą niech służy przekazowi mądrości i sprawdzonych zasad życiowych godnych człowieka. Za dar serca jaki potrafią ofiarować dziadkowie i osoby starsze – szanujmy ich i cieszmy się nimi. Czyńmy to zawsze i dziś szczególnie. Wyraźmy to także w modlitwie w ich intencji.

4. Dziś także obchodzimy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modlimy się o bezpieczeństwo na drogach, o kulturę dla wszystkich uczestników ruchu, o zdrowie dla poszkodowanych w wypadkach i zbawienie wieczne dla zmarłych.

5. Po ostatniej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem.

6. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

7. Każdego dnia pół godziny przed Mszą św. możliwość Spowiedzi św.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17:00 – w intencji uproszenia powołań do służby Bożej.

9. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

• w poniedziałek – św. Joachima i Annę, rodziców NMP.
  • w czwartek – św. Martę.
  • w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, pr.

Solenizantom życzymy Bożych łask i błogosławieństwa.

10. Dziś także chcemy pamiętać o poszkodowanych w wyniku kataklizmów które nawiedziły Europę. Czynimy to i w darze duchowym i materialnym przed kościołem. Bóg zapłać!