Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Centralne obchody XXII Dnia Judaizmu
  W tym roku gospodarzem centralnych obchodów XXII dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce była Łódź.
 • USA: odpust dla modlących się za Marsz dla Życia
  Z inicjatywy episkopatu od poniedziałku trwa modlitewna nowenna w obronie nienarodzonych.
 • Rafał Trzaskowski na opłatku w kurii: Deklaruję współpracę i życzliwy dialog
  O współpracy diecezji z samorządem, która nie zagraża autonomii Kościoła i państwa, mówił do samorządowców kard. Kazimierz Nycz.
 • W całej Szwecji demonstracje i modlitwy w obronie konwertytów
  Nie tylko w Sztokholmie, jak zapowiadano, ale również w ośmiu innych szwedzkich miastach odbyły się wczoraj manifestacje i ekumeniczne modlitwy w obronie nawróconych na chrześcijaństwo migrantów, głównie z islamu, którym systematycznie odmawia się w Szwecji prawa do azylu.
 • Papież: Słowo Boże to nie ideologia, ale życie, które daje wzrost
  Co oznacza dla chrześcijanina mieć „ przewrotne serce”, które może prowadzić do małoduszności, ideologii oraz kompromisów? Wokół tego pytania koncentrowała się dziś refleksja Papieża Franciszka podczas porannej Mszy w Domu św. Marty.
 • Łódź: Sympozjum o Biblii i o relacjach chrześcijańsko-żydowskich
  Drugim punktem centralnych obchodów XXII Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Łodzi jest sympozjum, które odbywa się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. W panelach głos zabrali prof. Paweł Śpiewak, ks. dr Arnold Zawadzki, Nili Amit i br. Krzysztof Fronczak OH.
 • Papież: Także Jezus był uchodźcą
  Także Jezus był uchodźcą i miał dramatyczne doświadczenia - napisał papież Franciszek we wstępie do zbioru swego nauczania i wypowiedzi na temat migracji. Dodał, że od wieków miliony ludzi wyruszają w drogę odczuwając pragnienie znalezienia lepszego życia.
 • Kadisz na rozpoczęcie centralnych obchodów Dnia Judaizmu
  Centralne obchody XXII Dnia Judaizmu, które w tym roku odbywają się w Łodzi, rozpoczęły się poranną modlitwą kadisz – za zmarłych na największym cmentarzu żydowskim w Europie środkowo–wschodniej, jaki znajduje się w Łodzi przy ul. Brackiej 40. To tam znajdują się groby mieszkańców dawnej i obecnej Łodzi żydowskiej oraz pochowani męczennicy Litzmannstadt Getto.
 • Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej wzywają do przeciwdziałania nienawiści
  "Wzywamy wszystkich do powstrzymania spirali nienawiści. Nie jesteśmy bowiem tak podzieleni, żebyśmy nie potrafili ze sobą rozmawiać albo sobie wybaczyć. Każdemu człowiekowi winniśmy szacunek". - Kościoły, zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej wydały apel, w którym wzywają do przeciwdziałania nienawiści.
 • Dziś w Łodzi centralne obchody Dnia Judaizmu
  Pod hasłem z Księgi Proroka Ozeasza „Nie przychodzę, żeby zatracać” obchodzony dziś będzie XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
 • Są jak pies stróżujący
  Ich misją jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej w interesie obywateli.
 • Ludzie kardynała
  Poszliby za nim w największą ciemność, bo najlepiej ją znają. A kardynał im mówi, że istnieje jasność.
 • Niech nie twardnieją wasze serca
  Słowo o Psalmach: Ps 95
 • Moje błędy w Jego planach
  EwangeliarzOP || 17 stycznia 2019 || Mk 1, 40-45
 • Nawołujemy do opamiętania
  "Mowa nienawiści to grzech. Dlatego, że jest to pogarda dla człowieka. Nawołujemy do tego opamiętania, ale nie zawsze głos Kościoła jest słyszalny. Jesteśmy narodem chrześcijańskim, to nam uwłacza" - mówił abp Sławoj Leszek Głódź w wywiadzie dla Polsat News, wspominając zamordowanego prezydenta Gdańska.
 • Rośnie liczba prześladowanych chrześcijan
  Tak wynika z opublikowanego przez Open Doors Światowego Indeksu Prześladowań.
 • Szczegóły o kościelnym szczycie w sprawie nadużyć
  Obok Papieża wezmą w nim udział przewodniczący wszystkich episkopatów.
 • Obrzędy Pustych Nocy za Pawła Adamowicza. Co to takiego?
  W piątek, wieczorem przed pogrzebem śp. Pawła Adamowicza, w Gdańsku i Warszawie odbędą się tradycyjne kaszubskie obrzędy Pustych Nocy. Aleksandra Dulkiewicz, zastępczyni śp. Pawła Adamowicza, w poruszającym wspomnieniu o Zmarłym napisała: "Jest w tradycji Pomorza, w tradycji Kaszub, coś takiego jak Pusta Noc. Kiedy jest się przy zmarłym. Trwa przy nim. Bądźmy przy naszym Prezydencie tej nocy".
 • Klaryski wybrały nową ksienię
  Podczas III kapituły wyborczej, sandomierskie klaryski wybrały nową przełożoną. Została nią siostra Kazimiera Gerlach.
 • Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką zabójcy Adamowicza
  Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie - poinformował w środę na swoim profilu na Facebooku wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. Jak dodał, rodzina sprawcy też przeżywa swój dramat i jest zszokowana.
 • Modlitwa oznacza powiedzenie Bogu „Abbà”
  Na znaczenie dziecięcej, wewnętrznej i czułej relacji z Bogiem jako istoty modlitwy chrześcijańskiej wskazał Ojciec Święty w swojej dzisiejszej katechezie.
 • "Irańczycy nie zapomną Polsce zdrady"
  Irańska gazeta "Tehran Times" krytycznie komentuje fakt współorganizowania przez Polskę wraz z USA zapowiedzianej na luty konferencji bliskowschodniej, oceniając, że ta "zdrada", dokonana przez polskie władze, nigdy nie zostanie zapomniana przez Irańczyków.
 • „Esta noche” u kard. Nycza
  Członkowie wspólnot neokatechumenalnych wybierający się na Światowe Dni Młodzieży spotkali się z kard. Kazimierzem Nyczem. Metropolita warszawski pobłogosławił ich na drogę.