Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Czas opowiedzenia się. Wideokomentarz
  Święto ofiarowania Pańskiego... Bóg kiedyś wszystko sprawiedliwie rozsądzi. Dziś mamy jeszcze czas, by się opowiedzieć?
 • Biskupi Europy o Auschwitz: "Nie" dla antysemityzmu i manipulowania prawdą dla polityki
  Rocznica 75 lat, które upływają od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau, w duchu słów Papieża Franciszka, zobowiązuje nas do głośnego sprzeciwu wobec wszelkich przejawów deptania godności człowieka: rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Nie możemy pozwolić, aby prawda była ignorowana lub manipulowana dla doraźnych potrzeb politycznych – czytamy w oświadczeniu, które – w imieniu biskupów Europy – wydało Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE).
 • Spotkanie z Bogiem zmienia świat i serca!
  „Słowo Jezusa, Dobra Nowina Jezusa zmienia świat i serca! Jesteśmy zatem powołani, by zaufać słowu Chrystusa, otworzyć się na miłosierdzie Ojca i dać się przemienić łaską Ducha Świętego” – powiedział papież wczoraj przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie.
 • Nagły zgon kontrowersyjnego kapłana prawosławnego
  W wieku 51 lat zmarł nagle 26 stycznia ks. protojerej Wsiewołod Czaplin – jeden z najbardziej znanych, a przy tym najbardziej kontrowersyjnych duchownych Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP). W niedawnej przeszłości pełnił on szereg ważnych stanowisk w Patriarchacie Moskiewskim, był m.in. wiceprzewodniczącym Wydziału Zewnętrznych Stosunków (obecnie Kontaktów) Kościelnych (OWCS), a ostatnio – do 2015 - kierował Synodalnym Wydziałem ds. Współdziałania Kościoła i Społeczeństwa.
 • Świat wsłucha się w głos ocalonych
  Byli więźniowie Auschwitz, przedstawiciele 60 krajów i organizacji międzynarodowych, duchowni różnych religii upamiętnią dziś 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 • Kobe Bryant wśród ofiar katastrofy śmigłowca
  Legendarny koszykarz Los Angeles Lakers miał 41 lat. Przez 20 sezonów w NBA zdobył 33 643 punkty.
 • Chiny: Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła
  Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła do 80 a osób zarażonych do 2.744. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 769 nowych przypadków zachorowań - poinformowała w poniedziałek chińska Narodowa Komisja Zdrowia.
 • Wiara w obliczu zagłady
  W sytuacji pogardy i skrajnego bezczeszczenia człowieczeństwa, wielu więźniów niemieckiego obozu nazistowskiego Auschwitz-Birkenau szukało pociechy w modlitwie i odwoływało się do swej religii.
 • Zachowam wiecznie łaskę dla Dawida
  Słowo o Psalmach: Ps 89
 • Leży związany
  #EwangeliarzOP ll 27 stycznia 2020 ll Mk 3, 22-30
 • Obchody 67-tego Światowego Dnia Chorych na Trąd
  Na stołecznej Pradze modlono się w intencji trędowatych i tych, którzy im pomagają.
 • Centralne obchody Dnia Islamu w Kościele
  "Płaszczyzna spotkania i braterstwa ujawnia się przede wszystkim w indywidualnych relacjach" - podkreślił bp Henryk Ciereszko.
 • Polacy na podium
  Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, a Piotr Żyła był ósmy. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Niemiec Karl Geiger, który w niedzielę był piąty.
 • Franciszek: Uczyńmy miejsce dla Słowa Bożego
  "Uczyńmy miejsce dla Słowa Bożego! Czytajmy codziennie kilka wersetów z Biblii. Zacznijmy od Ewangelii"
 • Papież apeluje o modlitwę w 75.rocznicę wyzwolenia Auschwitz
  Papież Franciszek zaapelował o modlitwę w przypadającą w poniedziałek 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz- Birkenau. Wezwanie to wystosował podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.
 • "Czytajmy codziennie Biblię, wyświetlajmy ją na telefonach"
  "Czytajmy codziennie kilka wersetów z Biblii" - zachęcał papież Franciszek w Niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił. Ewangelię "trzymajmy otwartą na stoliku nocnym w domu, nośmy ją ze sobą w kieszeni, wyświetlajmy na telefonach komórkowych" - wzywał.
 • Koronawirus w Polsce?
  Na razie w Polsce z całą pewnością nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa - poinformował w niedzielę Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
 • "Codziennie czytajmy Biblię"
  Biblia to najważniejsza księgą każdego chrześcijanina, dlatego proszę wszystkich katolików w Polsce i naszych rodaków poza granicami kraju, byśmy codziennie czytali Pismo Święte i modlili się nim – powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki w związku z ogłoszoną przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego, która będzie obchodzona w tym roku po raz pierwszy 26 stycznia.
 • To inicjatywa bardziej dla katolików niż muzułmanów
  Muzułmanie są gośćmi tych obchodów, ale to katolicy mają się w tych dniach zmierzyć ze swoimi uprzedzeniami
 • Bp Ciereszko: Nie boimy się krytyki za otwartość na islam
  Krytyczne opinie wobec otwartości na islam wynikają z niewiedzy lub skupiania się na islamskim fundamentalizmie.
 • Jego światło w naszej ciemności
  Nawrócenie to poddawanie własnych ciemności pod panowanie światła Chrystusa.
 • Wszystko co mieli, przyjęli od Jezusa
  #EwangeliarzOP ll 26 stycznia 2020 ll Mt 4, 12 23
 • Pan moim światłem i zbawieniem moim
  Słowo o Psalmach: Ps 27