Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Miłowanie jak Chrystus to gotowość służenia innym
  „Miłować tak, jak miłuje Chrystus, to znaczy oddać się na służbę braciom, tak jak On to uczynił, umywając uczniom nogi. Oznacza to wyjście poza swoje ograniczenia, oderwanie się od swoich ludzkich zabezpieczeń, od wygód, aby otworzyć się na innych, zwłaszcza na najbardziej potrzebujących” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Regina Coeli. Potępił przemoc wobec kobiet.
 • Będzie krótszy odstęp między dawkami szczepionki i szybsze szczepienia ozdrowieńców?
  Rząd czeka na rekomendację Rady Medycznej przy premierze w kwestii możliwości skrócenia odstępu pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki w przypadku szczepionek dwudawkowych - powiedział PAP w niedzielę szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk.
 • Niedzielny raport koronawirusowy
  Ostatniej doby wykonano 52 tys. 161 testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 24 tys. 571 testów antygenowych - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Wykryto 3 tys. 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 147 osób zmarło.
 • Europa się otwiera, ale część miejsc dostępna tylko dla zaszczepionych
  Wraz z postępem kampanii szczepień przeciwko Covid-19 i spadkiem wskaźników epidemicznych kolejne kraje Europy luzują obostrzenia sanitarne. W Niemczech, Austrii, Francji czy na Węgrzech wprowadzono lub planuje się wprowadzić dostępność miejsc takich jak kina czy baseny tylko dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 i ozdrowieńców.
 • Wszyscy pełnoletni Polacy od niedzieli mogą rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19
  Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Chcemy przekonać wszystkich niezdecydowanych, że warto się szczepić, bo to jedyna droga do powrotu do normalności - zauważył pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień i szef KPRM Michał Dworczyk.
 • 55 zabitych i 150 rannych w zamachu bombowym na szkołę w Kabulu
  W spowodowanych m.in. przez wybuch samochodu pułapki eksplozjach, wymierzonych w jedną ze szkół w stolicy Afganistanu, Kabulu, w sobotę zginęło 55 osób, a ponad 150 zostało rannych - informuje agencja Reutera, opierając się na źródłach w siłach bezpieczeństwa.
 • Chiny: Części rakiety Long March 5B spadły do Oceanu Indyjskiego
  Według chińskich mediów państwowych pozostałości największej chińskiej rakiety wpadły w niedzielę do Oceanu Indyjskiego, a większość jej komponentów została zniszczona po ponownym wejściu do atmosfery ziemskiej.
 • Życie religijne i aktywność społeczna - z tego najbardziej cieszą się Polscy seniorzy
  Praktyki duchowe lub religijne, spotkania towarzyskie i opieka nad dziećmi dają seniorom w Polsce najwięcej satysfakcji - wynika z badania przeprowadzonego przez Ewę Jarosz z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Zadowolenie z danej czynności ma związek z poziomem wkładanego w nią wysiłku.
 • Chciej tego, co Ja
  Ależ gęsty jest ten fragment Ewangelii. Pojawia się w nim kilka tematów. Najważniejszym jest miłość Boga do nas, którą objawił Jezus.
 • Pan Bóg okazał ludziom swe zbawienie
  Słowo o Psalmach: Ps 98
 • Chciałbym, by była w was radość
  #EwangeliarzOP​ || 9 maja 2021 || J 15, 9-17
 • Miłość to nie tylko słowo
  Rozważanie z cyklu "Nim rozpocznie się niedziela" na VI niedzielę wielkanocną przygotował o. Oskar Maciaczyk OFM, duszpasterz akademicki.
 • Kanadyjscy biskupi uruchamiają system zgłaszania nadużyć
  Zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo osobie zgłaszającej.
 • Na nowo stworzyć teologię
  W dialogu z nauką i kulturą. Wkrótce manifest „Ocalić braterstwo, razem”.
 • Problemem Iraku są podziały
  Czy naród iracki znajdzie w sobie odwagę wzniesienia się ponad granice przynależności etnicznej i wyznaniowej?
 • Szef Rady Europejskiej: Jest porozumienie o zawieszeniu patentów na szczepionki
  Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel ogłosił w sobotę w Porto, że uczestnikom nieformalnego szczytu UE w tym mieście udało się wypracować porozumienie w sprawie zawieszenia patentów na produkcję szczepionek przeciwko Covid-19.
 • Modlitwa do Matki Bożej Pompejańskiej o zakończenie pandemii
  W Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej odmówiono tradycyjną modlitwę zwaną Supliką do Królowej Różańca Świętego.
 • Mural na stodole w Lubochni
  Namacalnie trzy, emocjonalnie - kilka pokoleń połączył projekt "Stara miłość nie drewnieje", organizowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "UTW- seniorzy w akcji", a realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", gminę Lubochnia, Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Lubochni oraz parafię Wniebowzięcia NMP.
 • Nic co dobre się nie kończy
  Takiej polisy nie zaproponuje nam żaden ubezpieczyciel: Jezus daje mocną gwarancję życia wiecznego.
 • Bp Galbas: Bardzo przeszkadza mi ta wewnątrzkatolicka naparzanka
  Bez Chrystusa działanie to „działactwo” – jest krótkotrwałe i silnie nas wyczerpuje. W tym, co robimy potrzebujemy Chrystusa. Musimy się wsłuchać w Jego Słowa – mówił dziś bp Adrian Galbas do uczestników Zebrania Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Biskup przestrzegł przed "wewnątrzkatolicką naparzanką" oraz klerykalizmem.
 • Buen Camino!
  Grupa pielgrzymów z parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku wyruszyła na szlak Pomorskiej Drogi św. Jakuba.
 • Papież apeluje o zniesienie patentów na szczepionki przeciw koronawirusowi
  O zrzeczenie się praw własności intelektualnej do szczepionek przeciw koronawirusowi zaapelował Ojciec Święty w przesłaniu wideo skierowanym do uczestników „Vax Live: The Concert To Reunite The World", koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Global Citizen w celu wsparcia sprawiedliwej globalnej dystrybucji szczepionek. Będzie on transmitowany przez szereg telewizji świata a także na kanale youtube.
 • Wakacje z Niniwą
  Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży Niniwa proponuje wakacyjne wyprawy i - czasem dość nietypowe - rekolekcje w Kokotku k. Lublińca.