Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Zapoznaj się z programem >>>Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Wybory do PE: PiS - 42,4 proc., Koalicja Europejska - 39,1 proc.
  PiS z poparciem proc. 42,4 proc. zwyciężyło w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Koalicja Europejska uzyskała 39,1 proc. głosów.
 • Ekumenizm - jedność na wiele sposobów
  - Żyjemy w czasie, kiedy papieże mówią o Nowej Pięćdziesiątnicy tzn. o czasie Kościoła, który przychodzi. Nie znaczy, że Go nie ma, ale że przychodzi w nowości, w świeżości, w młodości, w pewnej też nieobliczalności Ducha Świętego, w Jego suwerenności – mówił abp Grzegorz Ryś, który przewodniczył liturgii kończącej tegoroczny Weekend Formacji Ekumenicznej, jaki w minionych dniach odbywał się w Łodzi.
 • Międzynarodowe odznaczenie dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie
  Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) zostało uhonorowane międzynarodową nagrodą „Path to Peace Award 2019”. Odznaczenie wręczył w Nowym Jorku dyrektorowi stowarzyszenia, Thomasowi Heine-Geldern, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp Bernardito Auza. Watykański hierarcha, który jest jednocześnie przewodniczącym fundacji „Path to Peace”, wyraził uznanie dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie jako „czołowej organizacji na świecie, będącej rzecznikiem prześladowanych chrześcijan”.
 • Burkina Faso po zamachach
  Biskupi Burkina Faso szukają wyjścia z kryzysowej sytuacji, jaka nastała w tym kraju po serii zamachów na chrześcijan. Przypomnijmy, że tylko w ubiegłym tygodniu zabitych zostało dziesięć osób, w tym dwóch księży i spalono dwa kościoły.
 • Kościół musi słuchać Ducha Świętego i być wolnym od więzi doczesnych
  Franciszek: Kościół jest wezwany, aby działał jako wspólnota pielgrzymująca
 • Relikwie św. Wojciecha w Budapeszcie
  Relikwie św. Wojciecha zostały w niedzielę uroczyście wprowadzone do Kościoła Polskiego w Budapeszcie w obecności licznie zgromadzonych przedstawicieli Polonii węgierskiej oraz polskich dyplomatów.
 • Kościół niezniszczalny
  Homilia arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na pielgrzymce mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej.
 • Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Matki
  Para prezydencka złożyła "najlepsze życzenia i gratulacje" wszystkim mamom z okazji ich święta przypadającego w niedzielę. "Aby wśród codziennych starań o dom i rodzinę - starań, które łączą Panie niejednokrotnie z pracą zawodową - nigdy nie brakło potrzebnych sił"- napisali w liście Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.
 • Abp Jędraszewski w Piekarach: Miłość do Matki-Kościoła i prawda o Jej dzieciach
  O miłości i wdzięczności do Matki-Kościoła mówił w homilii w Piekarach Śl. abp Marek Jędraszewski. - O matce nigdy źle. Natomiast o jej dzieciach, gdy trzeba, trudną i bolesną prawdę należy odsłaniać - powiedział. Tysiące mężczyzn przerywało mu oklaskami.
 • Po moc Ducha
  Słowo powitania abp. Wiktora Skworca skierowane do mężczyzn w sanktuarium w Piekarach Śląskich.
 • Abp Skworc do mężczyzn: Bóg zapłać za waszą obecność
  Troska o wolne niedziele, kwestie związane z ochroną środowiska, ale także działania prewencyjne podejmowane przez Kościół w sprawie pedofilii - to tematy, jakie poruszył abp Wiktor Skworc, witając mężczyzn zgromadzonych na piekarskiej kalwarii.
 • Silne trzęsienie ziemi w Peru
  Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 8 nawiedziło w niedzielę północną i środkową część Peru - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Na razie nie ma doniesień na temat ewentualnych ofiar ani zniszczeń.
 • Biskupi do wiernych: Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom
  „Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom” – napisali biskupi do wiernych w liście, który dziś jest czytany we wszystkich kościołach. List zatytułowany "Wrażliwość i wierność" napisali hierarchowie zebrani w Warszawie 22 maja na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
 • Ciężko chory neoprezbiter przekazuje w filmie błogosławieństwo prymicyjne
  Ks. Michał Łos, który w piątek na szpitalnym łóżku otrzymał w trybie nadzwyczajnym święcenia kapłańskie, przekazał swoje błogosławieństwo poprzez film opublikowany na Facebooku.
 • Matka Boża Ludzi Pracy
  Przed piekarskim obrazem modlił się nawet sam król Jan III Sobieski w drodze na odsiecz Wiedniowi.
 • Gwardia Szwajcarska szuka rekrutów
  Przyłączcie się do nas - apeluje do młodych Szwajcarów Gwardia Szwajcarska, która poszukuje rekrutów. Potrzeba ich więcej niż dotychczas, bo niedawno zapadła decyzja o zwiększeniu liczebności papieskiego wojska ze 110 do 135.
 • Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego
  W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 europosłów spośród 866 kandydatów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.
 • Tysiące mężczyzn zbliżają się do Piekar Śląskich
  Górnośląskie drogi wiodące w stronę Piekar są niedzielnego poranka pełne mężczyzn. Pod bezchmurnym niebem panowie idą, jadą na rowerach i motocyklach. To pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej.
 • Bóg wie lepiej
  „Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest ufność” – mówi Jezus Faustynie. Mówi to każdemu.
 • Prawda i pokój
  Sporo jest tematów na ambonę, które proponuje dzisiejsza Ewangelia.
 • Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże
  Słowo o Psalmach: Ps 67
 • Jak w domu
  #EwangeliarzOP - 26 maja 2019 - J 14, 23-29
 • Lankijczycy potrzebują modlitwy i konkretnej pomocy
  Rodziny ofiar wielkanocnych zamachów na Sri Lance są bardzo wdzięczne Papieżowi Franciszkowi nie tylko za słowa wsparcia, ale także za odwiedziny jego specjalnego wysłannika. Wskazuje na to arcybiskup Kolombo, który towarzyszył kard. Fernando Filoniemu w czasie jego wizyty na wyspie. Papieski wysłannik modlił się w miejscu zamachów i spotkał z rodzinami wszystkich ofiar. Zainaugurował też odbudowę zniszczonych kościołów.