Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Biskup prawosławny uważa ruch BLM za antychrześcijański
  ... a nawet antycywilizacyjny.
 • Kościelne obchody 60. rocznicy niepodległości DR Konga
  Nowe formy kolonializmu sprawiają, iż Kongijczycy z każdym dniem ubożeją.
 • Biskupi USA: W aborcji chodzi o zysk, a nie dobro kobiet
  Wygrały interesy ekonomiczne, a nie prawdziwa troska o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet – tak episkopat Stanów Zjednoczonych skomentował najnowszy wyrok Sądu Najwyższego w tym kraju. Dotyczy on zmiany ustawy aborcyjnej w stanie Luizjana. Sędziowie uznali, że lekarze-aborterzy nie muszą już być związani z miejscowym szpitalem, aby nieść w nim pomoc kobietom, u których wystąpiły poaborcyjne komplikacje.
 • Anglia największym centrum aborcyjnym Europy?
  Lobbyści aborcyjni planują w najbliższych dniach podjęcie konkretnych działań prawnych, które dekryminalizują aborcję w Wielkiej Brytanii. Zmiany w Ustawie o przemocy domowej mogą uczynić ten kraj największym centrum aborcyjnym Europy. Wiele zależy od Brytyjczyków – czy podejmą trud poinformowania posłów o swoim sprzeciwie.
 • 16 lipca ogólnoświatowa wirtualna pielgrzymka do Lourdes
  16 lipca, w rocznicę ostatniego objawienia Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous, sanktuarium maryjne w Lourdes organizuje ogólnoświatową pielgrzymkę wirtualną do groty objawień. Na ten dzień przewidziano 15 godzin transmisji w telewizji i internecie.
 • Prezydent: Chcę, żeby ochrona dziecka znajdującego się pod ochroną państwa była w konstytucji doregulowana
  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w sobotę projekt zmian w konstytucji wykluczający adopcję dziecka przez osobę w związku jednopłciowym. "W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym" - podkreślił.
 • Hongkończycy szykują się na nową, autorytarną rzeczywistość
  Niektórzy uciekają za granicę i dyskutują o "parlamencie na uchodźstwie", inni zastępują zakazane slogany pustymi kartkami papieru - tak hongkońscy demokraci reagują na nową erę autorytaryzmu, która ich zdaniem nastała po wprowadzeniu prawa o bezpieczeństwie.
 • Rzecznik Episkopatu: Rusza inicjatywa #WakacyjneMsze
  Msza św. w życiu chrześcijanina jest tak potrzebna jak wypoczynek; w mediach społecznościowych możemy publikować zdjęcia z kościołów i kaplic, które odwiedzamy, używając hasztagu #WakacyjneMsze - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
 • 20 lat temu zmarł Gustaw Herling-Grudziński
  20 lat temu, 4 lipca 2000 r., zmarł Gustaw Herling-Grudziński - konspirator, więzień łagrów, żołnierz gen. Andersa, a zarazem jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych na świecie osobowości polskiej literatury emigracyjnej drugiej połowy XX w.
 • Wakacyjna Akcja Caritas dla dzieci w dobie epidemii
  Ok. 6 tys. dzieci z ubogich rodzin skorzysta w tym roku w czasie wakacji z kolonii i półkolonii diecezjalnych oddziałów Caritas. W związku z ograniczeniami sanitarnym spowodowanymi epidemią letni wypoczynek dla najmłodszych zorganizuje w tym roku tylko 13 diecezjalnych oddziałów.
 • Słabsi, a też chorują bezobjawowo
  70 proc. osób mieszkających w domach spokojnej starości przechodzi Covid-19 bezobjawowo - wynika z opublikowanego w czwartek badania hiszpańskich naukowców.
 • Skuteczniejszy od Remdesiviru w walce z Covid-19?
  Wytwarzany przez hiszpańską spółkę lek Aplidin jest znacznie skuteczniejszy od Remdesiviru w leczeniu Covid-19 - wynika z badań, o których poinformował madrycki dziennik "El Mundo".
 • Festiwal Życia 2020
  Ze względu na epidemię, nie może odbyć się fizycznie w Kokotku tak jak w zeszłych latach. Mimo to organizatorzy nie poddali się i tegoroczny festiwal odbędzie się w zmienionej formule, w terminie od 6 do 9 lipca.
 • Kiedy trwoga, to do Boga…
  Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: „Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów”. A On rzekł do nich: „Kiedy się modlicie, mówcie: «Ojcze, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie»” (Łk 11,1–4).
 • Jaki masz dziś powód do świętowania?
  #EwangeliarzOP 4 lipca 2020 Mt 9, 14-17
 • Pan głosi pokój swojemu ludowi
  Słowo o Psalmach: Ps 85
 • Prof. Horban o sytuacji epidemicznej: Nie jest najgorzej
  Nie jest najgorzej. Liczba zakażeń utrzymuje się na niewielkim poziomie, a epidemia właściwie dotyczy kilku województw - śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego - powiedział PAP krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban, pytany o sytuację epidemiczną w kraju. Podkreślił, że w stosunku do Europy Zachodniej nie wypadamy najgorzej.
 • S. Anna jest pierwszą i jedyną kobietą - diecezjalną delegatką ds. ochrony dzieci i młodzieży
  Dobro osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym powinno być najważniejsze - mówi w rozmowie z KAI s. Anna Szubrycht ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Jest ona pierwszą i do tej pory jedyną kobietą pełniącą posłuję diecezjalnej delegatki ds. ochrony dzieci i młodzieży. W archidiecezji krakowskiej jest dwóch delegatów: s. Szubrycht i ks. Marcin Cholewa.
 • Kościół pomaga ofiarom zejścia lawiny błotnej w Birmie
  Birmańska Caritas włączyła się w akcję pomocy dla ofiar potężnej lawiny błotnej, w wyniku której zginęło ponad 160 osób, a kolejne sto wciąż jest poszukiwanych. Tragedia wydarzyła się w kopalni jadeitu na północy Birmy i jest najgorszym tego typu wypadkiem w ostatnich latach. Najbardziej ucierpieli najubożsi, którzy pracowali na czarno, bez należnych zabezpieczeń.
 • Sąd odłożył decyzję ws. Hagia Sophi
  Losy bizantyjskiej bazyliki Hagia Sophia w Stambule nadal pozostają nierozstrzygnięte.
 • Kontrola finansowa w Watykanie osiąga standardy międzynarodowe
  Przewodniczący watykańskiego Urzędu Informacji Finansowej przedstawił raport za 2019 rok oraz sprawozdanie z działalności w pierwszych miesiącach obecnego roku. Urząd został utworzony przez Papieża Benedykta XVI i rozpoczął swoją działalność w 2011 roku.
 • Papież: Rodzina powinna być chroniona
  Przedstawiając intencję modlitewną na miesiąc lipiec Papież zwraca uwagę, że szalone tempo życia, które prowadzimy, utrudnia często życie rodzinne. Jest to poważny problem dla wielu ludzi. Ponieważ ani jako jednostki, ani jako społeczeństwo nie możemy obejść się bez rodzin. Zwłaszcza w tym czasie kryzysu, który obecnie przeżywamy.
 • Ile ludzkich lat ma pies?
  To nieprawda, że wiek psa wystarczy pomnożyć przez 7, aby znaleźć odpowiednik jego ludzkiego wieku.