Informacje stałe

• w dni powszednie

poniedziałek, środa, piątek - 8:00
     wtorek, czwartek, sobota - 18:00

• w dni powszednie w miesiącach: maj, czerwiec, październik, grudzień

godzina - 18:00

Biuro parafialne czynne

• w poniedziałek, środa i piątek od 8:30 do 10:00
  • we wtorek od 19:00 do 20:00

Spowiedź święta

• codziennie pół godziny przed Mszą św.
  • w tygodniu I Piątkowym według podanego planu

w czwartek przed I Piątkiem od 17:00 do 20:00

• od godz. 17:00 – adoracja dzieci
  • od godz. 17:30 – adoruje Wspólnota Różańcowa
  • o godz. 18:00 – Msza św.
  • od godz. 18:30 – adoracja dla wszystkich – prowadzi POAK

Odwiedziny chorych i starszych parafian z sakramentami św.

• w środę przed I Piątkiem od 9:00 do 12:00
  • w I Piątek od 9:00 do 13:00
  • oraz zawsze na wezwanie!
Uczestniczyć w misji Kościoła

Chrześcijańskie życie ma być odpowiedzią na kończące Mszę św. posłanie: . Posłanie od Jezusa odnosi się do każdego chrześcijanina. Jezus kontynuuje swoją działalność głoszenia królestwa Bożego, a nawet ją rozszerza i to nie tylko o Dwunastu, ale włączając w nią wiernych, którzy Go doświadczają na różne sposoby, a przede wszystkim w celebracji liturgicznej (por. KKK 737). Misja jest czymś istotnym w życiu ucznia.

Chrześcijanin to misjonarz ze swej natury. To. co czynił Jezus i czym żył, ma stać się stylem każdego, kto jednoczy się z Nim. Każdy, kto widzi chrześcijanina, powinien odczytać nowe treści o Chrystusie i Jego miłości. Ewangelizacja nigdy nie będzie czymś prywatnym i indywidualnym. Jesteśmy Ciałem Chrystusa, Kościołem. Głosimy naszego Pana, Jezusa, poddając się Jego władzy i mocy. W kontekście wymowy dzisiejszej liturgii istotne jest również to, że misjonarzem nie zostaje się przez jakiś rodzaj wyszkolenia, co można by powiedzieć o rabinach i innych nauczycielach, ale przez Boże wybranie. Bóg sam wybiera sobie proroka i posyła go tam, gdzie chce, i z misją, jak sam mu zleca. To jest bardzo ważne i wciąż aktualne we wspólnocie Kościoła.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

Światło Słowa - 15 Niedziela Zwykła rok B Mk 6, 7-13 *14 lipca 2024

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2024    |    Rocznicę Chrztu św. obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk