Start Ogłoszenia

Niedziela XVI zwykła. Poznań dnia 22.07.2018 r. Drukuj Email

1. Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!
Jezus Dobry Pasterz, który współczuje i lituje się nad tłumami. To jeden z najpiękniejszych biblijnych obrazów Boga. Nasz Pan chce każdemu z nas dodać otuchy i poczucia bezpieczeństwa. Przychodzi do każdego z nas osobiście, lecz nie w oderwaniu od wspólnoty, dlatego nikt nie może zatrzymać Jezusa tylko dla siebie. Łącząc się z Nim w Komunii, wyrażamy naszą jedność ze wszystkimi, których obejmuje Jego miłość. Przyjmujemy współodpowiedzialność za innych i zobowiązujemy się do przezwyciężania zła i obojętności choćby miało nas to kosztować.

ks. Jarosław Januszewski,

2. W liturgii tygodnia czcimy:

• w poniedziałek – św. Brygidę, zak. , patronkę Europy.
  • we wtorek – św. Kingę dz.
  • w środę – św. Jakuba apostoła.
  • w czwartek św. Joachima i Annę, rodziców NMP.

Solenizantom życzymy wielu Bożych łask.
3. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.
4. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze św. w niedzielę są: o godz. 8:00, 9:30 i 11:00.
5. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

6. „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” - to hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa i tegorocznej „Akcji św. Krzysztof”. Tydzień ten będzie obchodzony w Polsce od 22 do 29 lipca. Modlitwą otoczmy wszystkich podróżujących upraszając Boże błogosławieństwa dla nich, aby każdy mógł szczęśliwie dotrzeć do celu
7. Dzisiaj, w dniu św. Krzysztofa patrona kierowców, włączając się w akcję pomocy materialnej na zakup środków transportu dla misjonarzy, oraz wyrażając swoją wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże,  możemy złożyć swój dar uczestnicząc po Mszy św., w zbiórce  przed Kościołem.