Start Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego Poznań dnia 20.05.2018 r. Drukuj Email

1. Dziś Bóg Ojciec „rozlewa w naszych sercach Dar, który zawiera dary: Ducha Świętego” (KKK1082).
Wymowa słowa Bożego wskazuje na różnorodność i bogactwo dzieła, jakiego Duch Święty dokonuje w człowieku i w świecie: dar Ducha jawi się tutaj jako podmiot nowego stworzenia; szczyt odnowionych relacji między Jezusem a Jego uczniami; jako źródło Jego nieustannej obecności w historii Kościoła.
Chrześcijanin przemieniony przez Eucharystię wezwany jest do tego, aby poddał się Duchowi Świętemu – aby „stosował się” do Jego działania (por. Ga 5,25), aby pragnął Jego ożywiającej mocy, uwierzył w nią i zechciał z nią współpracować. Za każdym razem bowiem, gdy Duch przychodzi i napełnia człowieka, ten staje się zdolny do pełnienia dzieł Bożych (…).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś szczęśliwy dzień w naszej parafii – 27 dzieci naszej parafii po raz pierwszy będzie uczestniczyć w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. o godz. 11:00. Nabożeństwo z ofiarowaniem się dzieci pod opiekę Matki Bożej o godz. 15:30.
3. Dzieci będą świętowały „biały tydzień”. Bardzo proszę by wszystkie dzieci, każdego dnia uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18:00 w szatach liturgicznych. W piątek zwieńczenie Uroczystości pielgrzymką dzieci wraz z rodzicami do Katedry Poznańskiej, także na godz. 18:00.
4. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18:45, oraz Apeł Jasnogórski o godz. 21:00.
5. Dzieci klasy IV zapraszam na świętowanie I rocznicy Komunii św. w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie tego dnia od godz. 16:30.
6. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt i Uroczystość NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8:00 i 18:00.
7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:30.
8. W czwartek liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia także dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach.
9. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Opatrzności Bożej przed Świętem Dziękczynienia, które obchodzić będziemy 3 czerwca tego roku.
10. W sobotę uroczystość święceń kapłańskich w Katedrze Poznańskiej. Nowo wyświęconych kapłanów obdarzmy naszą modlitwą.
11. W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
12. W przyszłą niedzielę kwesta przed kościołem na dekoracje i kwiaty na uroczystość Bożego Ciała.