Start Ogłoszenia

Niedziela XXV zwykła. Poznań dnia 23.09.2018 r. Drukuj Email

1. Duch Święty przyobleka wierzących w  miłość
Chrześcijanin przemieniony na Eucharystii „stosuje się do Ducha” i w swoich wyborach kieruje się miłością, która jest łagodna, „cierpliwa […] nie szuka poklasku, nie unosi się pychą” (1 Kor 13,4). Taką miłość papież Franciszek opisuje w sposób następujący: „Ten, kto kocha, nie tylko unika mówienia zbyt wiele o sobie, ale potrafi się znaleźć na swoim miejscu, nie usiłując stawiać siebie w centrum, także dlatego, że koncentrując się na innych […]. To miłość, która rozumie, troszczy się, akceptuje i jest czujna  wobec słabych” (Amoris laetitia). Chrześcijanin zdaje sobie sprawę, że realizacja takiej miłości spotyka się ze sprzeciwem i wyszydzeniem ze strony tych, którzy żyją jedynie na poziomie „ciała i krwi”. Chodzi tu o „bezbożnych”, którzy nie liczą się z Bogiem i żyją jedynie według własnej, zepsutej woli (czytanie pierwsze). Kierują się oni nienawiścią wobec sprawiedliwego (tego, który potrafi służyć), bo jest dla nich niewygodny – staje się wyrzutem sumienia.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30, 11;00 – z udziałem dzieci, 12:30.
Serdecznie zapraszam dzieci na zajęcia chórku dziecięcego w niedzielę o godz. 10:30.
W dni powszednie:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19:30.
4. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
5. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 19:00.
6. W liturgii tygodnia czcić będziemy:

• w czwartek – św. Wincentego a Paulo.
  • w piątek – św. Wacława, m.
  • w sobotę – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa.
7. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół KUL-u proszeni są o złożenie swych  ofiar dziś po Mszy św.  na ręce pana  Przewodniczącego.