Start Ogłoszenia

Niedziela XVI zwykła. Poznań 23.07.2017 r. Drukuj Email

1. Skąd wziął się chwast?
Wielowątkowość Ewangelii (pszenica i chwast, ziarnko gorczycy, zaczyn) sprawić może, że uważni słuchacze mogą domagać się syntezy. Można więc wykorzystać słowa: „Kto ma uszy, niechaj słucha”. „Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa” – czy ten fragment przypowieści wzbudzał kontrowersje wśród słuchaczy? O tym ewangelista nic nie mówi. Pszenica i chwast (dobry i zły człowiek) mają rosnąć aż do żniwa (…). „Pan wyraźnie wskazuje, że On jest siewcą dobrych nasion. Nie przestaje siać na tym świecie jak na polu. Słowo Boga jest jak dobre nasienie w sercach ludzi. Każdy z nas może więc zgodnie z posianymi przez Boga nasionami rodzić duchowy i niebiański owoc (św. Chromacjusz z Akwilei).
To człowiek decyduje sam o sobie: czy będzie rodził dobro, czy zło. Bóg natomiast osądzi po śmierci.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Od dziś rozpoczynamy 18 Tydzień św. Krzysztofa. Hasło tygodnia brzmi: Niesiemy dobrą Nowinę drogami świata. Chrystus wzywa nas każdego dnia do obdarowywania innych orędziem Dobrej Nowiny. Czyńmy to także w drodze, słowem i dobrym czynem. Sami doświadczając „jak Pan jest dobry” dzielmy się sercem.
Wdzięczność wyrażamy Bogu za opiekę nad nami w czasie podróży, za wszelkie dobro doświadczone w drodze. Chcemy by Ewangelia Miłosierdzia dotarła wszędzie, dlatego po Mszy św. dołączymy do ofiarodawców na zakup środków transportu dla misjonarzy.
3. W okresie wakacyjnym Msze św. w niedzielę są: o godz. 8:00, 9:30 i 11:00.
W dni powszednie:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

4. Katecheza chrzcielna w środę o godz. 19:00 (część III).
5. Spowiedź św. w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą św.
6. W liturgii tygodnia czcić będziemy:

• w poniedziałek – św. Kingę, dz.
  • we wtorek – św. Jakuba, ap. i Krzysztofa.
  • w środę – św. Joachima i Annę, rodziców NMP.
  • w sobotę – św. Martę.

Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.