Start Ogłoszenia
Jezus da mi zrozumie, e dla tych, których wiara jest jako ziarno gorczycy, sprawia cuda i góry przenosi, aby t ma wiar umocni, ale dla swych zaufanych przyjació, dla swej Matki, nie czyni cudów, zanim nie wypróbuje ich wiary.
w. Teresa od Dziecitka Jezus

Niedziela Zesłania Ducha Świętego Poznań dnia 20.05.2018 r. Drukuj Email

1. Dziś Bóg Ojciec „rozlewa w naszych sercach Dar, który zawiera dary: Ducha Świętego” (KKK1082).
Wymowa słowa Bożego wskazuje na różnorodność i bogactwo dzieła, jakiego Duch Święty dokonuje w człowieku i w świecie: dar Ducha jawi się tutaj jako podmiot nowego stworzenia; szczyt odnowionych relacji między Jezusem a Jego uczniami; jako źródło Jego nieustannej obecności w historii Kościoła.
Chrześcijanin przemieniony przez Eucharystię wezwany jest do tego, aby poddał się Duchowi Świętemu – aby „stosował się” do Jego działania (por. Ga 5,25), aby pragnął Jego ożywiającej mocy, uwierzył w nią i zechciał z nią współpracować. Za każdym razem bowiem, gdy Duch przychodzi i napełnia człowieka, ten staje się zdolny do pełnienia dzieł Bożych (…).

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś szczęśliwy dzień w naszej parafii – 27 dzieci naszej parafii po raz pierwszy będzie uczestniczyć w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. o godz. 11:00. Nabożeństwo z ofiarowaniem się dzieci pod opiekę Matki Bożej o godz. 15:30.
3. Dzieci będą świętowały „biały tydzień”. Bardzo proszę by wszystkie dzieci, każdego dnia uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18:00 w szatach liturgicznych. W piątek zwieńczenie Uroczystości pielgrzymką dzieci wraz z rodzicami do Katedry Poznańskiej, także na godz. 18:00.
4. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18:45, oraz Apeł Jasnogórski o godz. 21:00.
5. Dzieci klasy IV zapraszam na świętowanie I rocznicy Komunii św. w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie tego dnia od godz. 16:30.
6. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt i Uroczystość NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8:00 i 18:00.
7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:30.
8. W czwartek liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia także dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach.
9. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Opatrzności Bożej przed Świętem Dziękczynienia, które obchodzić będziemy 3 czerwca tego roku.
10. W sobotę uroczystość święceń kapłańskich w Katedrze Poznańskiej. Nowo wyświęconych kapłanów obdarzmy naszą modlitwą.
11. W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
12. W przyszłą niedzielę kwesta przed kościołem na dekoracje i kwiaty na uroczystość Bożego Ciała.