Start Ogłoszenia
Jeśli chcesz znaleźć Boga, musisz milczeć i słuchać, abyś nauczył się języka i abyś się nim posługiwał, abyś stał się odpowiedzią na Jego słowo.
Romuald Hombach

Niedziela XXIV zwykła. Poznań 17.09.2017 r. Drukuj Email

1. Ile razy?
Ile razy można darować komuś głupotę? Jeśli nic strasznego się nie stało, to można wiele… Ileż razy można darować czyjeś pomyłki? Jeśli nie doprowadziły one do poważnych strat, to można je darować; ale ile razy…? Ile razy można darować zdradę, na przykład w miłości małżeńskiej? Wielu daruje, ale… nie zapomina i już… nie kocha.
Podobne pytania stawiał Jezusowi Piotr. Usłyszał charakterystyczną liczbę: siedemdziesiąt siedem. Skoro liczba „siedem” oznacza bardzo wielką wyrozumiałość, to „siedemdziesiąt siedem” tłumaczy się jako „bez końca, stale i zawsze”. Przebaczenie to przede wszystkim przerwanie spirali zła, niekoncentrowanie się na nim, lecz promowanie swoją postawą prawdziwie dobrej nowiny.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Orędzie Ojca Świętego Franciszka ma tytuł: „Przekazujemy nadzieję i ufność”. Ojciec Święty pisze znamienne słowa: „Dostęp do środków przekazu, dzięki rozwojowi technologicznemu, daje wielu osobom możliwość natychmiastowego dzielenia się informacjami i rozpowszechniania ich na szeroką skalę. Wiadomości  te mogą być dobre albo złe, prawdziwe lub fałszywe. Już nasi starożytni ojcowie w wierze mówili o ludzkim umyśle jako o kamieniu młyńskim, który jest poruszany przez wodę i nie można go zatrzymać. Jednak ten kto odpowiada za  młyn, może zdecydować, czy mleć w nim pszenicę czy też kąkol”. Chodzi o to byśmy z tych treści korzystali w sposób świadomy i bardzo krytyczny.
3. W poniedziałek Imieniny Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Z tej okazji będzie Msza św. w Katedrze o godz. 10:00, a dla nas okazja, by Dostojnemu Solenizantowi złożyć dar modlitwy. Serdecznie zachęcam.
4. W poniedziałek wieczorem o godz. 19:00 – Msza św. z udziałem młodzieży, dla uczczenia Patrona Młodzieży św. Stanisława Kostki.
5. Katecheza chrzcielna w środę o godz. 19:00.
6. Zbiórka ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu w czwartek o godz. 19:00.
7. W sobotę odbywać się będzie Forum Duszpasterskie. Początek o godz. 9:00. Mszy św. w kościele Św. Rocha w Poznaniu będzie przewodniczył Kardynał Sarah.
8. W liturgii tygodnia czcić będziemy:

• w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, patrona Polski.
  • w czwartek – św. Mateusza, ap. i Ew.
  • w sobotę – św. Pio z Pietrelciny, Pr.

9. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół KUL-u będą mogli złożyć swe ofiary dziś i w przyszłą niedzielę na ręce Pana Przewodniczącego w domu parafialnym po Mszy św.
10. W dniu 30.09.2017r. (sobota) organizujemy parafialną pielgrzymkę do:

• Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej w Górce Klasztornej.
  • Sanktuarium Cudownego Pana Jezusa Kcyńskiego w Kcyni.

Wyjazd tego dnia o godz. 7:00, powrót około godz. 20:00. Koszt pielgrzymki wynosi 95zł. Zapisy przyjmuję po Mszy św.