Jesteś tutaj:


Start Ogłoszenia

Bogactwo gromadzi się z trudem, chroni z niepokojem i traci z bólem.

św. Bernard


Ogłoszenia
Niedziela VI Wielkanocna. Poznań 21.05.2017 r. Drukuj Email

1. Kto ma przykazania…
Wokół nas coraz więcej zakazów i nakazów. Trudno się  poruszać w takim gąszczu słów. Gdy do tego dodamy, że „nieznajomość prawa nie usprawiedliwia”, to któż to potrafi tak żyć, aby niczego nie naruszyć? Nawet urzędnicy narzekają, że przepisy prawne zbyt szybko się zmieniają…
Uczniowie Jezusa też otrzymali bardzo konkretne wskazania moralne, czyli przykazania. W ich realizacji nie pozostali jednak sami. Mistrz obiecuje posłać im Ducha Pocieszyciela (Parakleta). Obietnica ta spełni się w dniu Pięćdziesiątnicy.
Poznawanie tajemnicy Trójjedynego jest jednym z najpiękniejszych zadań, jakie stoją przed chrześcijaninem. To nic innego, jak zgłębianie swego ducha. Chrystus dał nam „klucz” do poznania Ojca. Dokonuje się to przy udziale Ducha Świętego.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Dziś szczęśliwy dzień  w naszej parafii – 26 dzieci naszej parafii po raz pierwszy będzie uczestniczyć w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. o godz. 11:00. Nabożeństwo z ofiarowaniem się dzieci pod opiekę Matki Bożej o godz. 15:30.
3. Dzieci będą świętowały „biały tydzień”. Bardzo proszę by wszystkie dzieci, każdego dnia uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18:00 w szatach liturgicznych – aż do piątku.
4. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18:45, oraz Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:30.
6. W poniedziałek, wtorek i środę modlić się będziemy podczas Mszy św. o dobre urodzaje i szczęśliwe żniwa.
7. W czwartek w katedrze uroczystość udzielenia święceń kapłańskich. Módlmy się za tych, których Pan posyła do swojej Winnicy, prośmy też o nowe i święte powołania.
8. Katecheza parafialna dla kl. III Gimnazjum i I-ej ponad gimnazjalnej w piątek o  godz. 19:15.
9. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Opatrzności Bożej w związku z nabożeństwem majowym. Nowenna ta poprzedzi obchodzone 4 czerwca święto Dziękczynienia.
10. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.