Start Ogłoszenia

Bogactwo gromadzi się z trudem, chroni z niepokojem i traci z bólem.

św. Bernard

Niedziela XXXIII zwykła. Poznań 19.11.2017 r. Drukuj Email

1. Nadmiar mieć będziecie!
Co to znaczy mieć talent, być utalentowanym, być zdolnym? Zagadnienie niezwykle trudne do zdefiniowania. Co ma być probierzem (miarą) do zmierzenia talentu? Punktacja? Wynik IQ? Czy tę sprawę można powierzyć jurorom? A czy oni, którzy decydują o miejscu, punktach, mają talent czy tylko go sobie kupili?
A może to inni uznali, że jurorzy są utalentowani? Ludzie z talentem ciągną nas w górę – ku wyższym sprawom, ku cnotom.
„ Chociaż wielu z natury jest rozsądnych o obdarzonych talentem, jeśli przez niedbalstwo i lenistwo marnują te naturalne dary, przyprawiają się o utratę owych dóbr natury i widzą, że nagroda, która im była obiecana, przypada w udziale innym. A to znów powiedziane jest po to, by porównać ich z tymi, co mając nieco mniejsze zdolności i umysł mniej bystry, pilnością i starannością wyrównują to, czego z natury im nie dostaje” (św. Hieronim). Utalentowani podwyższają poprzeczkę. Wprawdzie znajdą się tacy, którzy za wszelką cenę tę poprzeczkę obniżą, a nawet specjalnie strącą, ale to nam nie przeszkadza w dążeniu do królestwa niebieskiego.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Msze św. w tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:00.
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

3. W sobotę i niedzielę będziemy przeżywać uroczystość nawiedzenia św. Józefa w kopii obrazu z Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu przy ul. Działowej.

Program Nawiedzenia jest następujący:
Sobota 25.11.2017

• 18:00 – powitanie
  • 18:15 – Msza św. dla małżeństw.
  • 19:15 do 21:00 – czuwanie modlitewne: prowadzą – ministranci, Rada Duszpasterska, Parafialny Zespół Caritas, Wspólnota Różańcowa.

Niedziela 26.11.2017

• 7:30 – Godzinki o św. Józefie.
  • 8:00 – Msza św.
  • 9:30 – Msza św. z namaszczeniem chorych.
  • 11:00 – Msza św. z udziałem dzieci.
  • 12:30 – Msza św. z zawierzeniem parafii św. Józefowi.
  • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • 15:30 do 17:00 – czuwanie modlitewne: prowadzą – Czciciele Miłosierdzia Bożego, Akcja Katolicka, młodzież.
  • 17:00 – Nabożeństwo do św. Józefa i pożegnanie Obrazu.

4. Przyszła niedziela będzie poświęcona Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 – nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.
5. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne, kartki świąteczne i kalendarze. Kiosk czynny jest zawsze w niedzielę po Mszy św. w domu parafialnym.