Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Tu nie grozi samotność
  Najczęściej widoczni są w Dzień Papieski, gdy kwestują w charakterystycznych żółtych chustach z nazwą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kim są jej beneficjenci?
 • Dekalog zmienia
  Abstynencja im nie wystarczała, chcieli czegoś więcej, by otworzyć drzwi domu i serc, dawno zamkniętych przez nałóg.
 • Słoma
  Ewangeliarz OP - 25 lipca 2017 - (Mt 20, 20-28)
 • Inicjatywy na rocznicę ŚDM w Krakowie
  Za kilka dni będziemy obchodzić rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 • Ks. Batruch o wizycie abp. Szewczuka w Polsce
  Była to pierwsza wizyta hierarchy na ziemiach Łemków.
 • Orędzie prezydenta: Reforma potrzebna, ale ustawy były niekonstytucyjne
  - Wierzę, że w możliwie krótkim terminie przedstawione przeze mnie, poprawione projekty ustaw o SN i KRS zostaną uchwalone przez parlament - mówił Andrzej Duda.
 • Orędzie premier: Rząd stawia warunki
  Nie cofniemy się przed reforma sądownictwa - powiedziała Beata Szydło.
 • Jak przebiega budowa nowej zakopianki?
  Budowa górskiego fragmentu drogi ekspresowej S7 Lubień-Chabówka, czyli nowej "zakopianki" przebiega zgodnie z planem - ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Do końca września wykonawca powinien rozpocząć drążenie tuneli od strony południowej.
 • Przewodniczący Episkopatu dziękuje Prezydentowi RP
  Za postawę zajętą w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. "Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej" – podkreśla w swym liście abp Gądecki.
 • Dwa weta - pełny tekst wystąpienia prezydenta Dudy
  Prezydent Andrzej Duda zdecydował dziś o losie ustaw dotyczących sądownictwo. Oto pełny tekst jest wystąpienia w tej sprawie:
 • I prezes SN po spotkaniu z prezydentem
  I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, powiedziała, że podziękowała mu za to, że złożył weto. Jak dodała, zadeklarowała chęć współpracy przy tworzeniu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.
 • Im wyżej, tym większe wymagania
  Zło wyrządzone przez nam równym boli. Wyrządzone przez tych "lepszych" wyjątkowo mocno demoralizuje.
 • Prezydent Duda: zwrócę ustawy Sejmowi
  Zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
 • W Kalwarii Pacławskiej ruszyło FSM
  23 lipca rozpoczęło się 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Tym razem bracia franciszkanie zaprosili młodzież z całej Polski na Spotkanie pod hasłem Perspektywa.
 • Człowiek jest świętym istnieniem
  Tradycyjne wierzenia Aczoli skupiały się wokół najwyższego bóstwa Nyarubanga.
 • Most na rzece Kwai
  Film o honorze, etosie i różnicach kulturowych. Tematach odwiecznych, a przy tym bliższych kinu psychologicznemu, niż wojennemu.
 • Blisko 1000 interwencji strażaków po burzach
  Prawie 1000 razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską - poinformował w poniedziałek rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
 • Senat przyjął niewłaściwą ustawę o Sądzie Najwyższym?
  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski napisali w niedzielę wieczorem, że informacje o tym, jakoby Senat przyjął niewłaściwą wersję ustawy o Sądzie Najwyższym - są bezpodstawne. Wcześniej marszałek Senatu podawał, że te "doniesienia medialne są sprawdzane".
 • Idź do czarnego namiotu
  – Jeśli zauważymy niepokojące znamię na skórze, reagujmy. Nie odwlekajmy wizyty u lekarza. Czerniak wykryty we wczesnym stadium jest w 90 proc. wyleczalny – mówi Katarzyna Kozłowska z Fundacji „Rakoobrona”.
 • Pamiętaj o Lekarzu
  O Bogu, który słucha, o modlitwie z ofiarą z siebie i oświadczynach w drodze na Jasną Górę mówi ks. Marek Bernacki.
 • Dobrze, bracie, że jesteś!
  Dla Artura Grochowskiego z grupy szczecineckiej urlop spędzony w drodze niewiele się różni od pracy. A mimo to nie wyobraża sobie, że mógłby odpoczywać inaczej.
 • Głód
  Ewangeliarz OP - 24 lipca 2017 - (Mt 12, 38-42)
 • Trwa "Ewangelizacja w Beskidach"
  Po Mszy św. zebrani uwielbiali Pana oraz modlili się na cztery strony świata.