Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Dowód, różaniec, grzebień
  Trudno dokładnie oszacować ich liczbę, ale Żywy Różaniec to z pewnością największa grupa modlitewna w diecezji. – Wy jesteście tymi, którzy są w stanie podjąć zmaganie o nawrócenie i opamiętanie wielu – powiedział bp Edward Dajczak w Skrzatuszu.
 • Zjednoczenie z Bogiem
  Jeśli osiągniesz właściwy i prosty kontakt z Bogiem na modlitwie, to wejdziesz w sam środek koła, gdzie jego obroty nie mają już znaczenia.
 • Gońcie ich!
  Kończyły się rekolekcje. Kilkuset młodych rzuciło się do wyjścia. Ksiądz Jarek podszedł do nas i rzucił: „Gońcie ich, bo wam uciekają”. Czy stracimy to pokolenie?
 • Najgorętsze pragnienie
  Ewangeliarz OP - 27 maja 2017 - (J 16, 23b-28)
 • Uczestnicy szczytu G7 podpisali deklarację o zwalczaniu terroryzmu
  Uczestnicy szczytu G7 trwającego w Taorminie na Sycylii podpisali w piątek wspólną deklarację w sprawie zwalczania terroryzmu. Wyrazili w niej solidarność z Wielką Brytanią po niedawnym zamachu w Manchesterze.
 • Kard. Bagnasco: Genua czeka na Papieża
  Kościół genueński oczekuje Papieża z radością i wdzięcznością – powiedział tamtejszy arcybiskup. Franciszek odwiedzi tę diecezję już jutro.
 • Islamiści na Filipinach: zamordujemy porwanych chrześcijan
  Fundamentaliści grożą, że jeśli wojska rządowe nie zaprzestaną wymierzonej w nich ofensywy, zaczną ścinać zakładnika po zakładniku.
 • Franciszek: wygoda, lenistwo i światowość wrogami misjonarza
  Misjonarz musi być człowiekiem odważnym i kreatywnym, dla którego kryterium pracy nie może stać się stwierdzenie, że „od zawsze tak się robi”. Trzeba przemyśleć na nowo cele, struktury, styl i metody pracy misyjnej, dostosowując je do tego, czego dziś wymaga Duch Święty.
 • Caritas Polska zaprasza na Tydzień Rodziny
  Caritas od lat dostrzega ogromną rolę rodziny, czego wyrazem jest zachęcanie do udziału Tygodniu Rodziny obchodzonym w dniach 26 maja – 1 czerwca. Jego obchody służą prezentacji pracy, jaką Caritas wykonuje dla rodzin i równocześnie jest zachętą do aktywnego włączania się konkretne dzieła miłosierdzia.
 • Jaka jest współczesna Matka-Polka?
  Z okazji Dnia Matki, GUS zaprezentował porcję danych statystycznych.
 • Nie festiwal, a koncert. Nie Opole, a Kielce
  TVP zorganizuje 10 czerwca Koncert Muzyki Polskiej w Kielcach. Czy będzie to substytut KFPP?
 • Franciszek: Aby być dobrym chrześcijaninem, zawsze trzeba...
  Na znaczenie pamięci o spotkaniu z Jezusem, modlitwy i zaangażowania w świecie jako istotnych wymiarach życia chrześcijańskiego zwrócił uwagę papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
 • Duda: Inicjatywa Trójmorza jednym z priorytetów mojej prezydentury
  Zdecydowałem się uczynić Inicjatywę Trójmorza jednym z priorytetów mojej prezydentury - powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek w Bratysławie na forum GLOBSEC. Podkreślił, że jej charakter jest nie tyle polityczny, co infrastrukturalny i gospodarczy.
 • Atak na Koptów. Są ofiary śmiertelne
  Nieznani napastnicy zaatakowali w piątek grupę Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie. Zabili 26 osób i ranili kolejne 26. Koptowie byli w drodze do jednego z klasztorów na zachodzie prowincji - poinformowały źródła medyczne i świadkowie.
 • Odkryto szczątki gigantycznych drapieżnych ryb
  Miały ponad dwa metry długości, okrywała je wytrzymała niczym kolczuga łuska, a swoje ofiary ogłuszały potężnymi pyskami - tak wyglądały prehistoryczne ryby, których szczątki odkryli paleontolodzy w kamieniołomie Owadów-Brzezinki (Łódzkie).
 • Szczegóły pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego
  Uroczystości pogrzebowe znanego muzyka będą miały charakter rodzinny. Rozpoczną się we wtorek 30 maja o godz. 12 Mszą św. odprawioną przy trumnie zmarłego w krakowskim kościele Mariackim.
 • Prezydent: NATO potwierdziło realizację szczytu warszawskiego
  Na spotkaniu przywódców państw NATO potwierdzono realizację postanowień szczytu warszawskiego budowy bezpieczeństwa w naszej części Europy - powiedział w czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Prezydent ocenił, że ze strony państw Sojuszu nie ma obiekcji w kwestii wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
 • Dziś Dzień Matki
  Polskie mamy w większości mają wyższe wykształcenie, na pierwsze dziecko decydują się przeciętnie w wieku 27 lat. Matki z rodzin wielodzietnych są na ogół aktywne zawodowo - wynika z danych GUS i Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". W piątek obchodzimy Dzień Matki.
 • Policja aresztowała 10 osobę w związku z zamachem w Manchesterze
  Policja brytyjska aresztowała w piątek nad ranem na przedmieściu Manchesteru Moss Side mężczyznę, 10 osobę zatrzymaną w związku z atakiem terrorystycznym w tym mieście, w którym zginęły 22 osoby
 • Dzieci z okna Pana Boga
  Milenka na pieprzyk na stopie w tym samym miejscu co mama Asia. No i ta szczęka – wypisz wymaluj tata Paweł. Kiedy Kasia poszła do lekarki z Olą, ta od progu rzuciła: „Cała mama!”. A każdy, kto patrzy na 19-miesięcznego Franka, nie ma wątpliwości: skóra zdjęta z taty Marcina. Tyle że... te maluchy nie mają nawet odrobinki genów swoich rodziców.
 • Małżeńska historia z Jezusem
  Kocia łapa, białe małżeństwo, a na końcu... sakrament.
 • Gdzie na rekolekcje całą rodziną?
  To problem niejednego małżeństwa.
 • Milczenie
  Ewangeliarz OP - 26 maja 2017 - (J 16, 20-23a)