Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Autonomiczny samochód potrącił pieszą
  Podczas jazdy testowej w Arizonie samochód autonomiczny Ubera potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą; kobieta zmarła w szpitalu - poinformowała w poniedziałek polica. Media podkreślają, że to pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem pojazdu kierowanego przez komputer.
 • Uwolniono 76 uczennic porwanych przez Boko Haram
  Uwolniono 76 ze 110 uczennic, uprowadzonych w lutym br. ze szkoły z internatem w wiosce Dapchi w północno-wschodniej Nigerii przez islamistyczną organizację terrorystyczną Boko Haram - powiadomił w środę nigeryjski rząd, na który powołuje się agencja Reutera.
 • Jeżeli życiem prywatnym kapłana nie jest Bóg....
  S. Małgorzata Borkowska OSB odpowiada na polemiki, dotyczące książki "Oślica Balaama".
 • Prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji odchodzi
  Ojciec Święty przyjął dymisję złożoną przez prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji, ks. prał. Dario Edoardo Viganò – poinformował rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej - Greg Burke. Jak dodano, do chwili mianowania nowego prefekta tej dykasterii będzie nią kierował sekretarza, ks. prał. Lucio Adrián Ruiz. Ks. Viganò wolą papieża został asesorem w instytucji, która dotąd kierował. Według Il Sismografo, nowym prefektem zostanie najprawdopodobniej obecny sekretarz Papieskiej Rady ds. Kultury, Irlandczyk, bp Paul Tighe.
 • Dać się przemieniać w to, co przyjmujemy
  O wiośnie i Komunii świętej mówił dziś papież Franciszek podczas katechezy.
 • Śmierć polskiego misjonarza
  Ks. Adam Bartkowicz, pochodzący z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, zginął tragicznie w Tanzanii.
 • Powinniśmy być wściekli
  Jako Kościół popełniamy ten błąd, że nie dość się złościmy. Raz na jakiś czas musicie się wściec, i tu trzeba się wściekać – mówił ks. dr Stephen Rosetti na sesji “Uczyć się na błędach przeszłości” zorganizowanej w Warszawie pod patronatem Komisji Duchowieństwa.
 • Dzieciom z zespołem Downa warto pokazywać świat
  Wyglądają inaczej, inaczej się też rozwijają. Przez swoich rodziców są jednak kochane najbardziej na świecie.
 • Arena Młodych w Łodzi. 7 tys. młodych i abp Ryś
  Ponad siedem tysięcy gimnazjalistów z Łodzi i okolic wzięło udział w rekolekcjach w Atlas Arenie w Łodzi. Inicjatorem spotkania był abp Grzegorz Ryś.
 • Istota chrześcijaństwa
  Miłować się wzajemnie, modlić się za egoistów...
 • W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni
  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. 25 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. Do czasu zimowego wrócimy w ostatnią niedzielę października.
 • Stany Zjednoczone są przeciwne Nord Stream 2
  Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert oświadczyła we wtorek, że Stany Zjednoczone są przeciwne budowie gazociągu Nord Stream 2, a przedsiębiorstwa zagraniczne związane z tym projektem mogą być - na podstawie ustawy Kongresu - "wystawione na amerykańskie sankcje".
 • Nie ma wychowania jednokierunkowego
  Wychowywanie oznacza nie tylko tłumaczenie teorii, ale przede wszystkim wchodzenie w dialog, tak by zwyciężało myślenie oparte na dialogu - mówi papież Franciszek w wywiadzie "Bóg jest młody".
 • Nie mieszajcie porządków
  – Nauka świętej z Bingen jest przejrzysta i czysta. Jednak żeby przynosiła efekty, należy brać ją w całości. Aplikując tylko niektóre elementy, nic nie osiągniemy – mówi dr Alfreda Walkowska.
 • Tramwajem na misje
  Ivry-sur-Seine pod Paryżem. Zapuszczona, robotnicza, opanowana przez komunistów dzielnica. W 1933 roku pojawia się tutaj filigranowa kobieta z Ewangelią w sercu – Madeleine Delbrêl, dziś kandydatka na ołtarze.
 • Nawet z pieca ognistego...
  Słowo o Psalmach: Dn 3
 • Ty jesteś OK - ja jestem OK
  EwangeliarzOP | 21 marca 2018 | (J 8, 31-42)
 • Duchowe wzrastanie
  Rozpalić miłość. Rekolekcje wielkopostne 2018. Dzień czwarty.
 • Młodzi chcą wyraźnego głoszenia Ewangelii
  "Aby przyciągnąć młodych do wiary, nie trzeba dostosowywać się do świata. Należy żyć radykalniej wiarą w Kościele".
 • Watykan przeznaczył milion dolarów na odnowę miejsc świętych w Betlejem i Jerozolimie
  Stolica Apostolska przeznaczyła 500 tys. dolarów na renowację otoczenia kaplicy Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kolejne 500 tys. dolarów na dokończenie restauracji bazyliki Narodzenia w Betlejem. Poinformowała o tym franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.
 • Ukazał się nowy wywiad z Papieżem – „Bóg jest młody”
  „Bóg jest młody” - to tytuł nowej książki Papieża Franciszka, której międzynarodowa premiera odbyła się dzisiaj. W tym kolejnym wywiadzie-rzece, Ojciec Święty odpowiada na pytania włoskiego dziennikarza i pisarza, 32-letniego Thomasa Leonciniego.
 • Polscy żeglarze jako pierwsi na świecie okrążyli non-stop Antarktydę
  Polacy na jachcie Katharsis II dokonali jednego z największych wyczynów w historii światowego żeglarstwa, okrążając Antarktydę po jej wodach non-stop, czyli na południe od 60. stopnia szerokości geograficznej południowej.
 • Rząd przyjął projekt reformy uczelni wyższych
  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł.