Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Wśród Małych Apostołów
  Praca z dziećmi to jej pasja i powołanie. Nie tylko uczy katechezy aż w trzech szkołach, ale „po godzinach” dba, by najmłodsi byli blisko Boga.
 • Skąd ja wiem?
  #EwangeliarzOP | 23 lipca 2018 | (J 15, 1-8)
 • Gdzie mogę się schronić?
  Słowo o Psalmach: Ps 16
 • Papieski apel o ratowanie migrantów
  Papież zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie stanowczych działań, które położą kres tragediom rozgrywającym się na wodach Morza Śródziemnego.
 • 50-lecie "Humanae vitae"
  Z okazji przypadającej w tym miesiącu rocznicy ogłoszenia encykliki Pawła VI przebadane zostały archiwa watykańskie. Pokazują one ogrom pracy, konsultacji i zmagań, które towarzyszyły powstaniu tego dokumentu, a zarazem świadome nawiązanie do soborowej antropologii.
 • Bez Chrystusa nie znajdziemy właściwego kierunku życia
  "Wszyscy potrzebujemy słowa prawdy, które by nas prowadziło i oświecało nam drogę. Bez prawdy, którą jest sam Chrystus nie można znaleźć właściwego ukierunkowania życia" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zaznaczył, że kiedy oddalamy się od Jezusa i od Jego miłości, gubimy się, a egzystencja zamienia się w rozczarowanie i niezadowolenie.
 • Król Dawid i ochrona pod Leskowcem
  - Nie jesteś chroniony przed tym, że nie stanie ci się nic złego, ale Bóg chce ci powiedzieć: "Chronię cię przed tym, by zło nie przeniknęło do twojego serca i nie wychodziło z niego" - usłyszeli uczestnicy Ewangelizacji w Beskidach na Groniu Jana Pawła II niedaleko Leskowca.
 • Bp Siemieniewski o spoczynkach w Duchu Świętym i charyzmatach
  O nauczaniu Kościoła katolickiego na temat modlitw o uzdrowienie i uwolnienie, spoczynku w Duchu Świętym i darze języków, a także o tym, czy Kościołowi katolickiemu w Polsce zagraża pentekostalizacja, rozmawiał z PAP biskup pomocniczy wrocławski Andrzej Siemieniewski.
 • Wyobraźnia czy wiedza?
  Lubię debatować. Spierać się na argumenty. Niektórzy uważają to za sztukę dla sztuki, za głupią zabawę.
 • All inclusive według Jezusa
  Nakarmić nie tylko ciało, ale i duszę. To jest prawdziwe „all inclusive” – obejmujące naprawdę wszystko.
 • Do biegu, gotowi…
  Znana dziennikarka, prezeska fundacji i matka czternaściorga dzieci. Co je łączy? Pasja do biegania.
 • Odtrutka na antykatolicką propagandę
  Wiele antykatolickich mitów deformuje myślenie kolejnych pokoleń. Rodney Stark, protestant i dziecko buntowników ’68, podjął ciekawą próbę odkłamania fałszywych twierdzeń na temat historii katolicyzmu.
 • Jeśli nie wiesz, dokąd iść...
  Słowo o Psalmach: Ps 23
 • Zatroskany Jezus
  #EwangeliarzOP | 22 lipca 2018 | (Mk 6, 30-34)
 • Czary w Afryce to problem wciąż aktualny
  Biskupi RŚA potępiają polowania na tych, którzy są oskarżani o rzucanie czarów. Z drugiej strony przypominają, że korzystanie z usług szarlatanów jest sprzeczne z chrześcijańską wiarą. Podkreślają, że Bóg jest silniejszy od demonów.
 • Franciszkanie Świeccy na Jasnej Górze
  W kolejnym roku jubileuszowej nowenny przed 800. rocznicą powstania, z dziękczynieniem za odnowioną regułę i w duchu jeszcze większej modlitwy za Kościół, papieża i Polskę na Jasną Górę przybyło ok. 6 tys. Franciszkanów Świeckich. Siedem białych gołębi pofrunęło do nieba z błaganiem o siedem darów Ducha Świętego.
 • Nie wystarczy siedzieć w ławkach
  Trzeba wyjść na zewnątrz i zaangażować się, a nie pozostawać w kościele i pisać raporty. Trudno powiedzieć, jak zacząć, ale nie wystarczy siedzieć w ławkach – to słowa nowozelandzkiego kardynała skierowane do uczestników narodowej konferencji na temat ewangelizacji, jaka odbyła się w Australii.
 • Nieskończona miłość Boga
  W oczach Jezusa nikt nie jest stracony na zawsze, są tylko ludzie, którzy muszą być jeszcze znalezieni i Jezus popycha nas byśmy szli i ich szukali. Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na Światowe Zgromadzenie Ruchu Equipes Notre-Dame, które dobiega końca w Fatimie.
 • Tydzień św. Krzysztofa
  W niedzielę rozpoczyna się „Tydzień św. Krzysztofa”. Do 29 lipca w całym kraju pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”, odbywać się będą modlitwy w intencji uczestników ruchu drogowego, poświęcane będą pojazdy i prowadzone inicjatywy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.
 • Za tydzień rusza Przystanek Jezus
  „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) - pod takim hasłem odbędzie się w tym roku Przystanek Jezus. Obok wymiaru religijnego, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pojawią się też wątki patriotyczne. Podczas XIX Przystanku Jezus Dobrą Nowinę będzie głosiło ponad 500 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii.
 • Lincz za przemyt krów
  Muzułmanin podejrzany o przemyt krów został pobity na śmierć przez tłum w zachodnich Indiach - poinformowała w sobotę miejscowa policja. Krowy są w Indiach uznawane za święte. Sąd Najwyższy zaapelował do rządu o walkę z powtarzającymi się przypadkami linczów.
 • Podróże z rojem
  Jerzy Dudek, pszczelarz z Lubartowa, o ulach innych niż 20 lat temu, konieczności wędrowania z pszczołami i zamiłowaniu ludzi do miodu.
 • Kardynał, który uratował Genuę
  – Nad führerem jest Bóg – powiedział do gen. Günthera Meinholda kard. Pietro Boetto. Kilka godzin później Meinhold podpisał akt kapitulacji. Kardynał Boetto został uhonorowany odznaczeniem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.