Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
  • Tu nie grozi samotność
    Najczęściej widoczni są w Dzień Papieski, gdy kwestują w charakterystycznych żółtych chustach z nazwą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kim są jej beneficjenci?
  • Dekalog zmienia
    Abstynencja im nie wystarczała, chcieli czegoś więcej, by otworzyć drzwi domu i serc, dawno zamkniętych przez nałóg.
  • Słoma
    Ewangeliarz OP - 25 lipca 2017 - (Mt 20, 20-28)
  • Inicjatywy na rocznicę ŚDM w Krakowie
    Za kilka dni będziemy obchodzić rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • Ks. Batruch o wizycie abp. Szewczuka w Polsce
    Była to pierwsza wizyta hierarchy na ziemiach Łemków.
  • Orędzie prezydenta: Reforma potrzebna, ale ustawy były niekonstytucyjne
    - Wierzę, że w możliwie krótkim terminie przedstawione przeze mnie, poprawione projekty ustaw o SN i KRS zostaną uchwalone przez parlament - mówił Andrzej Duda.
  • Orędzie premier: Rząd stawia warunki
    Nie cofniemy się przed reforma sądownictwa - powiedziała Beata Szydło.
  • Jak przebiega budowa nowej zakopianki?
    Budowa górskiego fragmentu drogi ekspresowej S7 Lubień-Chabówka, czyli nowej "zakopianki" przebiega zgodnie z planem - ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Do końca września wykonawca powinien rozpocząć drążenie tuneli od strony południowej.
  • Przewodniczący Episkopatu dziękuje Prezydentowi RP
    Za postawę zajętą w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. "Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej" – podkreśla w swym liście abp Gądecki.
  • Dwa weta - pełny tekst wystąpienia prezydenta Dudy
    Prezydent Andrzej Duda zdecydował dziś o losie ustaw dotyczących sądownictwo. Oto pełny tekst jest wystąpienia w tej sprawie:
  • I prezes SN po spotkaniu z prezydentem
    I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, powiedziała, że podziękowała mu za to, że złożył weto. Jak dodała, zadeklarowała chęć współpracy przy tworzeniu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.
  • Im wyżej, tym większe wymagania
    Zło wyrządzone przez nam równym boli. Wyrządzone przez tych "lepszych" wyjątkowo mocno demoralizuje.
  • Prezydent Duda: zwrócę ustawy Sejmowi
    Zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
  • W Kalwarii Pacławskiej ruszyło FSM
    23 lipca rozpoczęło się 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Tym razem bracia franciszkanie zaprosili młodzież z całej Polski na Spotkanie pod hasłem Perspektywa.
  • Człowiek jest świętym istnieniem
    Tradycyjne wierzenia Aczoli skupiały się wokół najwyższego bóstwa Nyarubanga.
  • Most na rzece Kwai
    Film o honorze, etosie i różnicach kulturowych. Tematach odwiecznych, a przy tym bliższych kinu psychologicznemu, niż wojennemu.
  • Blisko 1000 interwencji strażaków po burzach
    Prawie 1000 razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską - poinformował w poniedziałek rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
  • Senat przyjął niewłaściwą ustawę o Sądzie Najwyższym?
    Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski napisali w niedzielę wieczorem, że informacje o tym, jakoby Senat przyjął niewłaściwą wersję ustawy o Sądzie Najwyższym - są bezpodstawne. Wcześniej marszałek Senatu podawał, że te "doniesienia medialne są sprawdzane".
  • Idź do czarnego namiotu
    – Jeśli zauważymy niepokojące znamię na skórze, reagujmy. Nie odwlekajmy wizyty u lekarza. Czerniak wykryty we wczesnym stadium jest w 90 proc. wyleczalny – mówi Katarzyna Kozłowska z Fundacji „Rakoobrona”.
  • Pamiętaj o Lekarzu
    O Bogu, który słucha, o modlitwie z ofiarą z siebie i oświadczynach w drodze na Jasną Górę mówi ks. Marek Bernacki.
  • Dobrze, bracie, że jesteś!
    Dla Artura Grochowskiego z grupy szczecineckiej urlop spędzony w drodze niewiele się różni od pracy. A mimo to nie wyobraża sobie, że mógłby odpoczywać inaczej.
  • Głód
    Ewangeliarz OP - 24 lipca 2017 - (Mt 12, 38-42)
  • Trwa "Ewangelizacja w Beskidach"
    Po Mszy św. zebrani uwielbiali Pana oraz modlili się na cztery strony świata.