Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
  • Dowód, różaniec, grzebień
    Trudno dokładnie oszacować ich liczbę, ale Żywy Różaniec to z pewnością największa grupa modlitewna w diecezji. – Wy jesteście tymi, którzy są w stanie podjąć zmaganie o nawrócenie i opamiętanie wielu – powiedział bp Edward Dajczak w Skrzatuszu.
  • Zjednoczenie z Bogiem
    Jeśli osiągniesz właściwy i prosty kontakt z Bogiem na modlitwie, to wejdziesz w sam środek koła, gdzie jego obroty nie mają już znaczenia.
  • Gońcie ich!
    Kończyły się rekolekcje. Kilkuset młodych rzuciło się do wyjścia. Ksiądz Jarek podszedł do nas i rzucił: „Gońcie ich, bo wam uciekają”. Czy stracimy to pokolenie?
  • Najgorętsze pragnienie
    Ewangeliarz OP - 27 maja 2017 - (J 16, 23b-28)
  • Uczestnicy szczytu G7 podpisali deklarację o zwalczaniu terroryzmu
    Uczestnicy szczytu G7 trwającego w Taorminie na Sycylii podpisali w piątek wspólną deklarację w sprawie zwalczania terroryzmu. Wyrazili w niej solidarność z Wielką Brytanią po niedawnym zamachu w Manchesterze.
  • Kard. Bagnasco: Genua czeka na Papieża
    Kościół genueński oczekuje Papieża z radością i wdzięcznością – powiedział tamtejszy arcybiskup. Franciszek odwiedzi tę diecezję już jutro.
  • Islamiści na Filipinach: zamordujemy porwanych chrześcijan
    Fundamentaliści grożą, że jeśli wojska rządowe nie zaprzestaną wymierzonej w nich ofensywy, zaczną ścinać zakładnika po zakładniku.
  • Franciszek: wygoda, lenistwo i światowość wrogami misjonarza
    Misjonarz musi być człowiekiem odważnym i kreatywnym, dla którego kryterium pracy nie może stać się stwierdzenie, że „od zawsze tak się robi”. Trzeba przemyśleć na nowo cele, struktury, styl i metody pracy misyjnej, dostosowując je do tego, czego dziś wymaga Duch Święty.
  • Caritas Polska zaprasza na Tydzień Rodziny
    Caritas od lat dostrzega ogromną rolę rodziny, czego wyrazem jest zachęcanie do udziału Tygodniu Rodziny obchodzonym w dniach 26 maja – 1 czerwca. Jego obchody służą prezentacji pracy, jaką Caritas wykonuje dla rodzin i równocześnie jest zachętą do aktywnego włączania się konkretne dzieła miłosierdzia.
  • Jaka jest współczesna Matka-Polka?
    Z okazji Dnia Matki, GUS zaprezentował porcję danych statystycznych.
  • Nie festiwal, a koncert. Nie Opole, a Kielce
    TVP zorganizuje 10 czerwca Koncert Muzyki Polskiej w Kielcach. Czy będzie to substytut KFPP?
  • Franciszek: Aby być dobrym chrześcijaninem, zawsze trzeba...
    Na znaczenie pamięci o spotkaniu z Jezusem, modlitwy i zaangażowania w świecie jako istotnych wymiarach życia chrześcijańskiego zwrócił uwagę papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
  • Duda: Inicjatywa Trójmorza jednym z priorytetów mojej prezydentury
    Zdecydowałem się uczynić Inicjatywę Trójmorza jednym z priorytetów mojej prezydentury - powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek w Bratysławie na forum GLOBSEC. Podkreślił, że jej charakter jest nie tyle polityczny, co infrastrukturalny i gospodarczy.
  • Atak na Koptów. Są ofiary śmiertelne
    Nieznani napastnicy zaatakowali w piątek grupę Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie. Zabili 26 osób i ranili kolejne 26. Koptowie byli w drodze do jednego z klasztorów na zachodzie prowincji - poinformowały źródła medyczne i świadkowie.
  • Odkryto szczątki gigantycznych drapieżnych ryb
    Miały ponad dwa metry długości, okrywała je wytrzymała niczym kolczuga łuska, a swoje ofiary ogłuszały potężnymi pyskami - tak wyglądały prehistoryczne ryby, których szczątki odkryli paleontolodzy w kamieniołomie Owadów-Brzezinki (Łódzkie).
  • Szczegóły pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego
    Uroczystości pogrzebowe znanego muzyka będą miały charakter rodzinny. Rozpoczną się we wtorek 30 maja o godz. 12 Mszą św. odprawioną przy trumnie zmarłego w krakowskim kościele Mariackim.
  • Prezydent: NATO potwierdziło realizację szczytu warszawskiego
    Na spotkaniu przywódców państw NATO potwierdzono realizację postanowień szczytu warszawskiego budowy bezpieczeństwa w naszej części Europy - powiedział w czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Prezydent ocenił, że ze strony państw Sojuszu nie ma obiekcji w kwestii wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
  • Dziś Dzień Matki
    Polskie mamy w większości mają wyższe wykształcenie, na pierwsze dziecko decydują się przeciętnie w wieku 27 lat. Matki z rodzin wielodzietnych są na ogół aktywne zawodowo - wynika z danych GUS i Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". W piątek obchodzimy Dzień Matki.
  • Policja aresztowała 10 osobę w związku z zamachem w Manchesterze
    Policja brytyjska aresztowała w piątek nad ranem na przedmieściu Manchesteru Moss Side mężczyznę, 10 osobę zatrzymaną w związku z atakiem terrorystycznym w tym mieście, w którym zginęły 22 osoby
  • Dzieci z okna Pana Boga
    Milenka na pieprzyk na stopie w tym samym miejscu co mama Asia. No i ta szczęka – wypisz wymaluj tata Paweł. Kiedy Kasia poszła do lekarki z Olą, ta od progu rzuciła: „Cała mama!”. A każdy, kto patrzy na 19-miesięcznego Franka, nie ma wątpliwości: skóra zdjęta z taty Marcina. Tyle że... te maluchy nie mają nawet odrobinki genów swoich rodziców.
  • Małżeńska historia z Jezusem
    Kocia łapa, białe małżeństwo, a na końcu... sakrament.
  • Gdzie na rekolekcje całą rodziną?
    To problem niejednego małżeństwa.
  • Milczenie
    Ewangeliarz OP - 26 maja 2017 - (J 16, 20-23a)