Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Silne trzęsienie ziemi w Meksyku
  Co najmniej 49 osób zginęło w wyniku wtorkowego trzęsienia ziemi w Meksyku - poinformowały lokalne władze. Według agencji Reutera w wielu budynkach w mieście Meksyk wybuchły pożary; wewnątrz uwięzieni są ludzie.
 • List do parafii z ławki przed kościołem
  Dlaczego nie przyjdziecie także i Wy na tę ławkę i nie spojrzycie na życie, które przemija i rozbija się pomiędzy przyjemnościami a śmiercią?
 • Porozmawiajmy o parafii
  Co zrobić, by jeszcze szerzej otworzyć drzwi naszych parafii i by temu otwarciu towarzyszyła jasna propozycja wiary?
 • Watykan zaniepokojony arsenałem nuklearnym Korei Północnej
  Sekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju, prał. Bruno Duffé zaznaczył, że wyjściem z tej kryzysowej sytuacji nie jest rozwiązanie militarne.
 • Abp Paglia: potrzeba otwarcia na nowe wyzwania
  Instytut to ewangeliczny talent, który Jan Paweł II dał Kościołowi. Wymaga on jednak teraz oczyszczenia.
 • Trump grozi całkowitym zniszczeniem Korei Północnej
  Prezydent USA Donald Trump przedstawił we wtorek założenia swojej polityki "Ameryka przede wszystkim”, występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Mówił też m.in. o problemie zagrożenia ze strony Korei Płn., o Iranie i Wenezueli.
 • Prymas stanie przed sądem
  Prymas Galii stanie przed sądem. Kard. Philippe Barbarin jest oskarżony o niezgłoszenie wymiarowi sprawiedliwości przypadków nadużyć seksualnych popełnionych przez jednego z księży archidiecezji liońskiej przed ponad 25 laty. Rozprawa w sądzie poprawczym odbędzie się w dniach 4-6 kwietniu 2018 r.
 • Biskupi zachęcają Polaków do uczestnictwa w Różańcu do Granic
  Publikujemy specjalny komunikat Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie.
 • Masz 16-29 lat? Papież Franciszek ma do Ciebie kilka pytań...
  Młodzi Polacy mogą już odpowiadać na ankietę, rozpisaną przed przyszłorocznym synodem, poświęconym młodzieży. Papież i ojcowie synodalni proszę młodych o ocenę Kościoła w różnych aspektach jego działalności oraz o sugestie co do tego, jakie są dziś najpilniejsze zadania dla Kościoła.
 • Niemiecki rząd odmawia wypłaty emerytur Polakom za pracę w czasie wojny
  Niemiecki rząd odmawia wypłaty emerytur Polakom, którzy podczas II wojny światowej byli zatrudnieni przez niemieckich pracodawców i odprowadzali z tego tytułu składki do niemieckiego systemu emerytalnego, a po wojnie powrócili do Polski.
 • Bp Kamiński: Ja się polityką nie zajmuję
  Salve TV rozmawia z obecnym i przyszłym ordynariuszem w swojej diecezji.
 • Papież ustanowił nowy Instytut ds. Studium nad Małżeństwem i Rodziną
  Na mocy Listu Apostolskiego w formie Motu proprio "Summa familiae cura" Ojciec Święty ustanowił Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II ds. Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.
 • Powtórzył się tzw. cud św. Januarego. Trochę nietypowo
  W Neapolu powtórzył się tzw. cud św. Januarego. Polega on na rozpuszczeniu się przechowywanej w ampułkach zakrzepłej krwi żyjącego na przełomie wieków III i IV biskupa i męczennika, patrona stolicy Kampanii
 • Papież: Jezus czyni cuda, aby umieścić człowieka na swoim miejscu
  Na konieczność modlitwy o łaskę współczucia wobec wielu ludzi cierpiących zwrócił uwagę Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii papież odniósł się do czytanego dziś fragmentu Ewangelii, (Łk 7,11-17) mówiącego o cudzie wskrzeszenia przez Pana Jezusa młodzieńca z Nain, jedynego syna ubogiej wdowy
 • Wszystko dla wszystkich
  Boże pragnienie obdarowania człowieka wiecznym szczęściem jest... no, co tu dużo mówić... chyba wręcz rozrzutne.
 • Bardzo brakowało spowiedzi
  – Chrystus był przy mnie, a ja modliłem się za Kościół i za porywaczy – tak 18 miesięcy w niewoli islamskiego gangu podsumowuje ks. Tom Uzhunnalil.
 • Mit wskrzeszony
  Dowód na to, jak bardzo, w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie, potrzebujemy mitów, świętych tekstów, a nawet baśni.
 • Prochy do rozsypania zamiast do grobu?
  Rząd chce rewolucji w ustawie o cmentarzach. Dopuszczalne stanie się rozsypywanie prochów - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Huragan Maria osiągnął najwyższą kategorię i uderzył w wyspę Dominikę
  Huragan Maria osiągnał najwyższą kategorię w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona i z porywami, których prędkość dochodzi do 260 km na godz. uderzył w Dominikę - podało NHC, Krajowe Centrum ds. Huraganów USA. Oko huraganu przeszło 70 km na północ od Martyniki.
 • Andrzej Duda w Nowym Jorku
  Prezydent Andrzej Duda przybył w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego (we wtorek nad ranem czasu polskiego) do Nowego Jorku. We wtorek prezydent wygłosi przemówienie na dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych.
 • Odkryli tajemnicę szczęścia
  Przyjechała na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej tylko dlatego, że chciała wyrwać się z domu. Nie miała żadnych oczekiwań. Może dlatego tak wielkie wrażenie zrobiła na niej cisza przed Najświętszym Sakramentem i usłyszane słowa, że nie jest na świecie przypadkiem.
 • Wyjście z cienia do... cienia
  Był listopad 2016 roku. Do sali przy ul. Fatimskiej, w której odbywały się warsztaty terapii zajęciowej prowadzone przez Stowarzyszenie „Klika”, wszedł Maciej Sikorski, nowy instruktor.
 • Pan Bóg pomnaża czas
  Adriana i Grzegorz Machoniowie o Domowym Kościele, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło–Życie, korzyści stałej formacji i szukaniu równowagi w życiu.