Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Liban ofiarą wojny zastępczej?
  Na kraj ten może się rozlać konflikt między Iranem a Arabią Saudyjską - uważa kard. Bechara Boutros Raï.
 • Pół miliona uchodźców objętych pomocą
  Trwa akcja humanitarna „Papież dla Ukrainy”, korzystająca ze środków zebranych w całej Europie na apel Ojca Świętego.
 • Kukiz'15: Ustawa o SN jest konieczna; czekają na nią tysiące pokrzywdzonych
  Za dalszymi pracami nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym opowiedział się w środę klub Kukiz '15. Według Jerzego Jachnika (Kukiz'15), ustawa o SN jest konieczna, ponieważ czekają na nią tysiące osób pokrzywdzonych. Z kolei odrzucenia projektu chce Nowoczesna.
 • Takiej akcji Rosja jeszcze nie widziała!
  Wolontariusze ogólnorosyjskiego ruchu społecznego „Za życiem” przynieśli wczoraj do administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej sto pudełek kartonowych, w których znajdowało się ponad milion podpisów zebranych pod obywatelską petycją w sprawie zakazu aborcji w Rosji.
 • Papież odwiedzi naszych sąsiadów
  Papież Franciszek zamierza odwiedzić Litwę jesienią przyszłego roku - poinformował w środę agencję BNS urząd prezydenta Litwy. Wizyta papieża odbędzie się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Litwę niepodległości.
 • To będzie kolorowy pogrzeb
  W nocy z piątku na sobotę przy trumnie ks. Andrzeja Szpaka SDB czuwać będą młodzież i jego wychowankowie z całej Polski. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się natomiast w sobotę 25 listopada.
 • Propozycje PiS ws. handlu w niedziele
  Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - jedna, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu w niedziele - to propozycje poprawek PiS do projektu ustawy - mówił Janusz Śniadek (PiS). Dodał, że ustawa miałaby obowiązywać od 1 marca 2018 r., a nie od 1 stycznia 2018 r.
 • Akcja Katolicka przeciw określaniu uczestników Marszu Niepodległości mianem faszystów
  Akcja Katolicka sprzeciwia się określaniu uczestników Marszu Niepodległości "faszystami". Oświadczenie na ten temat opublikowała na swojej stronie internetowej w związku "z dyskursem politycznym, który toczy się w Parlamencie Europejskim" na temat marszu.
 • Papież: udział w mszy jest jak pójście na Kalwarię, to nie spektakl
  Papież Franciszek powiedział w środę wiernym podczas audiencji generalnej, że udział w mszy jest jak "pójście na Kalwarię". To nie spektakl - mówił. Szczególnie ciepło papież powitał obecną na placu Świętego Piotra polską młodzież.
 • Każda Msza św. jest pamiątką Paschy
  Czyni nas ona (Msza) uczestnikami Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, nadając pełny sens naszemu życiu” – powiedział papież podczas audiencji ogólnej.
 • Znamy datę beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej
  Potwierdzają się nasze informacje sprzed kilku miesięcy o przyszłorocznej beatyfikacji służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Zostanie ogłoszona błogosławioną najprawdopodobniej 28 kwietnia 2018 r. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
 • "To może być zaginiony okręt podwodny ARA San Juan"
  Załoga samolotu marynarki wojennej USA, biorąca udział w poszukiwaniach na południowym Atlantyku zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego, odkryła obiekt znajdujący się na głębokości 70 metrów - poinformowały we wtorek czasu lokalnego argentyńskie media.
 • Chcemy wrócić do siebie
  – Choć straciliśmy własny dom, okazało się, że to Jezus jest tym, który zapewnia wszystko, jest wystarczający i to On daje poczucie bezpieczeństwa – mówi Radek Urbankiewicz, którego dom zniszczył pożar.
 • Chcemy pójść do nieba
  Wychodzę do ogrodu i niezależnie od aury podnoszę ręce do góry i uwielbiam Boga. Chciałbym się nauczyć chodzić w świetle Jezusa. Moim celem jest niebo. Chcę być świętym – mówili uczestnicy rekolekcji z o. Jamesem Manjackalem.
 • Kierunek: Panama
  Licznik na polskojęzycznej stronie przygotowań do wyjazdu na 34. ŚDM do Panamy bije nieubłaganie. Zostało nieco ponad 400 dni.
 • To jest nasz wróg
  Ewangeliarz OP - 22 listopada 2017 - (Łk 19, 11-28)
 • RŚA: trwa wojna, ludzie coraz biedniejsi
  Od maja grupy rebeliantów – trudne do zidentyfikowania – wymordowały kilkuset ludzi.
 • Około 450 gatunków ryb może zmieniać swoją płeć
  Zjawisko zmiany płci w ciągu życia osobniczego występuje u ok. 450 gatunków ryb, głównie morskich. W zależności od okoliczności osobnik może stać się raz samicą, a raz samcem by przystąpić do rozrodu, a gdy jest "singlem" nawet sam zaplemnić jaja.
 • Wieczny odpoczynek... ?
  Takich miejsc pojawia się coraz więcej. Są także w Słupsku i w Pile. Cmentarze dla zwierząt zyskują zwolenników. Przy niektórych grobach czworonożnych pupili można nawet zobaczyć płonące znicze.
 • Trump i Putin rozmawiali o Syrii, Ukrainie i Korei Północnej
  Prezydenci USA i Rosji Donald Trump i Władimir Putin przez godzinę rozmawiali we wtorek telefonicznie na temat Syrii, Ukrainy, Afganistanu, Iranu i Korei Północnej - poinformował przedstawiciel Białego Domu.
 • Abp Gądecki: Wciąż trwa zmaganie prawa stanowionego i prawa Bożego
  Podczas dzisiejszej porannej homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki podkreślił, że wciąż w świecie trwa zmaganie i konflikt dotyczący prawa stanowionego i prawa Bożego. Przewodniczący Episkopatu głosił dziś homilię do polskich biskupów, podczas odbywających się w Częstochowie rekolekcji Episkopatu.
 • Przewodniczący episkopatu Hiszpanii potępił akt niepodległości Katalonii
  Kardynał Ricardo Blázquez Pérez, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii, potępił ogłoszony 27 października przez władze Katalonii tzw. jednostronny akt niepodległości (DUI). Stwierdził, że dokument ten mógłby położyć kres istnieniu współczesnej Hiszpanii. - Popieramy przywrócenie porządku konstytucyjnego, gdyż jest to dobro wspólne. Gdyby DUI wszedł w życie, oznaczałoby to koniec porządku konstytucyjnego, który my, Hiszpanie, mamy od 40 lat – powiedział metropolita Valladolid.
 • Franciszek: Kolonizacja ideologiczna to bluźnierstwo przeciw Bogu
  Kolonizacja kulturowa i ideologiczna nie toleruje różnic i ujednolica wszystko, doprowadzając do prześladowania także wierzących – stwierdził papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Ojciec Święty nawiązał do pierwszego czytania dzisiejszej liturgii (2 Mch 6,18-31), opisującego męstwo Eleazara.