Jesteś tutaj:


Start Duszpasterstwo ERM

ERM
ERM w parafii Ofiarowania Pańskiego Drukuj Email

Eucharystyczny Ruch Młodych w parafii Ofiarowania Pańskiego w Poznaniu powstał w 2003 r. Początkowo chęć działania w ERM wyraziło sześć wspaniałych dziewcząt – Matylda, Martyna, Natalia, Dominika, Sonia i Małgosia a później dołączali do nas inni. Staramy się żyć realizując cztery zasady ERM-u:

  • żyj Mszą Św.
  • czytaj Ewangelię
  • kochaj bliźniego
  • bądź apostołem

Imageto, przede wszystkim a poza tym stanowimy wspólnotę, która potrafi zarówno wspólnie się modlić, jak i wspólnie się bawić.
W 2004r po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Ogólnopolskich Dniach Wspólnoty w Niepokalanowie. Deszcz padał cały czas ale humory nas nie opuszczały. Od tego czasu uczestniczymy w kolejnych spotkaniach wspólnoty w ramach Gimnazjalnych oraz Ogólnopolskich Dni Wspólnoty.
Naszym zadaniem jest także częsta adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwa w intencji kleryków i kapłanów. Staramy się to czynić jak najlepiej – spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na wspólnej modlitwie i adoracji oraz w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  
ImageRealizując pierwszą zasadę ERM-u aktywnie uczestniczymy we Mszy św. przygotowując liturgię i śpiewy, uczestniczymy w zajęciach scholi młodzieżowej, która właśnie powstaje i w chórku dziecięcym, wspólnie uczymy się również gry na gitarze aby jeszcze wspanialej oddać chwałę Panu Jezusowi – naszemu Mistrzowi i Królowi.
Zapraszamy do naszej wspólnoty wszystkich, którzy chcieliby z radością modlitwą i pracą wielbić naszego Stwórcę.

Króluj nam Chryste!

Zapraszamy do zapoznania się z ERM w "Naszej Galerii" będącej częścią "W obiektywie" .