Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Na Lateranie odkryto pozostałości po siedzibie pierwszych papieży
  Prace remontowe prowadzone w Rzymie w związku ze zbliżającym się Rokiem Świętym przynoszą kolejne cenne odkrycia.
 • Jak podróżuje papież?
  Papież Franciszek ma już na swoim koncie 44 podróże zagraniczne. We wrześniu odbędzie najdłuższą z dotychczasowym w czasie swego pontyfikatu. Chociaż cele się zmieniają, procedury podróży pozostają prawie niezmienione. Na pokładzie papieskiego samolotu jest zwykle m.in. grupa dziennikarzy akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej.
 • Terror nie uczy miłości
  Modlitwa inspirowana Psalmami.
 • Équipes Notre-Dame: wzajemna pomoc małżeństw i kapłanów
  Dziś, kiedy coraz trudniej jest dochować wierności zarówno w małżeństwie, jak i kapłaństwie ruch Équipes Notre-Dame proponuje model wzajemnej pomocy między małżeństwami i kapłanem. To nasz szczególny charyzmat – mówią Radiu Watykańskiemu Monique i Jean Dubrez, biorący udział w międzynarodowym zgromadzeniu tego ruchu duchowości małżeńskiej w Turynie.
 • Nuncjusz w USA: przebudzenie eucharystyczne to dostrzeganie Chrystusa w innych
  Trzeba wyjść poza praktyki pobożnościowe związane z Eucharystią i uzdrowić relacje z Jezusem, aby dostrzegać i akceptować Go w innych.
 • Francja: Wspólnota św. Marcina dochodzi prawdy o swoim założycielu
  Dykasteria ds. Duchowieństwa mianowała dwóch „asystentów apostolskich” dla francuskiej Wspólnoty św. Marcina. Jest to wynik okresowej wizytacji apostolskiej, jaka przeprowadził od lipca 2022 do stycznia 2023 roku bp Benoît Bertrand, ówczesny ordynariusz diecezji Mende.
 • Odpust zupełny na Światowy Dzień Dziadków
  Penitencjaria Apostolska przyznała przywilej odpustu zupełnego osobom, które aktywnie włączą się w obchody IV Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
 • Rozpoczyna się wizyta kard. Parolina na Ukrainie
  Od krótkiego pobytu w Kurii metropolitalnej we Lwowie rozpoczyna się dzisiaj wizyta sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina na Ukrainie. Najbliższy współpracownik Ojca Świętego będzie przebywał w tym kraju do 24 lipca. Jest to jego pierwsza wizyta na Ukrainie od początku pełnoskalowej agresji rosyjskiej. Kardynał będzie przewodniczył Mszy św. w sanktuarium maryjnym w Berdyczowie na zakończenie pielgrzymki ukraińskich katolików obrządku łacińskiego - czytamy na koncie X @TerzaLoggia.
 • Papież Franciszek apeluje o rozejm olimpijski
  Papież Franciszek zaapelował o rozejm olimpijski podczas rozpoczynających się 26 lipca igrzysk w Paryżu. Wyraził nadzieję, że będą one okazją do krzewienia pokoju, braterstwa, zgody i przyjaźni oraz obalenia uprzedzeń.
 • Kard. Ryś wygłosił rekolekcje dla Synodu Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego w Ukrainie
  Od 2 do 4 lipca br. kardynał Grzegorz Ryś przebywał na Ukrainie, gdzie poprowadził rekolekcje dla biskupów należących do Synodu Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego. Na spotkanie w Ukrainie zjechali biskupi z całego świata należący do Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego, by nie tylko omówić sprawy związane z działalnością Kościoła, ale wspólnie się modlić i wysłuchać nauk rekolekcyjnych metropolity łódzkiego.
 • Rekolekcje z pisaniem ikony
  Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej zapraszają na tygodniową kontemplację oblicza Matki Bożej.
 • "Kandyduję, by być prezydentem całej Ameryki, a nie tylko jej połowy"
  Kandyduję, by być prezydentem całej Ameryki, a nie tylko jej połowy; czas zasypać nasze wewnętrzne podziały - zadeklarował w czwartek były prezydent USA Donald Trump, przyjmując nominację Partii Republikańskiej na urząd głowy państwa podczas konwencji wyborczej w Milwaukee.
 • Dziękuję za życie
  Modlitwa inspirowana Psalmami.
 • Odpust zupełny na IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
  Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim, biorącym udział w obchodach IV Światowego Dnia dziadków i Osób Starszych. Także za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
 • Via Appia Antica wpisana na listę UNESCO
  Na 4580 hektarach największego miejskiego parku regionalnego w Europie archeologia i przyroda łączą się w cieniu cedrów, cyprysów i sosen parasolowych, tworząc wyjątkową „Via Appia Antica”.
 • Mikołów. Kilkudniowa dziewczynka w oknie życia
  O znalezieniu kilkudniowego dziecka poinformowali w czwartkowy wieczór przedstawiciele Caritas Archidiecezji Katowickiej. Noworodek został przyniesiony do Ośrodka "Miłosierdzie Boże" w Borowej Wsi.
 • Laureaci Nagrody Nobla apelują do papieża i zwierzchników religijnych
  Około 30 laureatów Nagrody Nobla zaapelowało do papieża Franciszka, Dalaj Lamy i innych zwierzchników religijnych, aby u progu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu przypomnieli o potrzebie pokoju na świecie. „Niech miliardy ludzi, którzy będą oglądać igrzyska, przyłączą się do Was i wzywają do pokoju” – zacytowała ich apel włoska gazeta „Il Messaggero”.
 • USA: odnowa Kościoła przez Eucharystię
  Kościół w Stanach Zjednoczonych przeżywa proces głębokiej duchowej odnowy opartej na Eucharystii.
 • On to zrobił! Niebywały wyczyn Roberta Saracena
  Radomianin pokonał drogę jakubową na dwóch kołach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dystans jaki pokonał, wyniósł 3600 km. Wyprawa zajęła mu 49 dni.
 • KAS udaremniła przemyt zabytkowej ikony
  Ikonę przedstawiającą wizerunek św. Arseniusza próbował nielegalnie przewieźć z Ukrainy do Polski kierowca ukraińskiego busa. Obraz zatrzymali na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej.
 • NIe zagraża nam, ale będzie blisko.
  ESA przyspiesza misję badania asteroidy Apophis, która znajdzie się blisko Ziemi
 • Czy istnieją cząski szybsze od światła?
  Mogą istnieć - twierdzą polscy naukowcy. Choć wydaje się to łąmać reguły współczesnej fizyki.
 • PE za drugą kadencją von der Leyen na stanowisku szefowej KE
  W głosowaniu 401 europosłów było za, a 284 przeciw.