Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Przemówienie Ojca Świętego Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia
  Przemówienie Ojca Świętego w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia
 • Franciszek w Ostrej Bramie: szukajmy swego brata
  Matka Miłosierdzia podpowiada: szukaj swego brata – stwierdził papież w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w wileńskiej Ostrej Bramie.
 • Uczcili pamięć o rotmistrzu Pileckim
  W Otwocku pod Warszawą odbyły się w sobotę uroczystości "Żołnierz Niepodległej Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony". Zofia Pilecka-Optułowicz i Andrzej Pilecki, dzieci rotmistrza, otrzymały tytuły Honorowych Obywateli Miasta Otwocka.
 • Franciszek spotkał się z władzami Litwy
  Na znaczenie wierności swoim korzeniom, do których należy także „ugoszczenie różnic” wskazał papież, spotykając się z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i z korpusem dyplomatycznym na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim w Wilnie.
 • Sędziowie dożywotnio na uczelniach?
  Mam nadzieję, że przepis Konstytucji dla Nauki dot. zatrudniania na uczelniach grupy sędziów zostanie zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego i uchylony - powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, będzie namawiał koalicję rządową do usunięcia tego przepisu.
 • Ciarki
  Męskie Śpiewanie z Jerychem.
 • Bo dni są złe
  Ewangelizacja prowadzona przez św. Pawła zataczała coraz szersze kręgi; w czasie kolejnych wypraw misyjnych obejmowała kolejne terytoria.
 • Eksplorator Andów
  Czy można żyć tysiące kilometrów od kraju, na trzech tysiącach metrów kwadratowych, a jednocześnie być doskonale zorientowanym w sprawach polskiego Kościoła? Można.
 • Wartościowe życie
  Opowieść o pełnym cierpienia życiu Kariny pomogła w walce o obronę życia poczętych dzieci w Argentynie.
 • Ziarno na skale
  #EwangeliarzOP | 22 września 2018 | (Łk 8, 4-15)
 • Nikt nie ma tylko przyjaciół
  Słowo o Psalmach: Ps 56.
 • „Kochaj i czyń, co chcesz": wolność chrześcijańska w świecie, w którym wszystko wolno
  Tekst wystąpienia podczas sesji plenarnej XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, 21 września 2018 r.
 • Papież: Kapłan bez modlitwy daleko nie zajdzie
  Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie kapłanów z archidiecezji Walencji. W słowach pozdrowienia nawiązał do jubileuszu jednego ze świętych tego miasta: dominikanina, Wincentego Ferreriusza, który niestrudzenie pracował na rzecz jedności wspólnoty eklezjalnej.
 • Prezydent spotkał się z przedstawicielami Kościołów
  Uczestniczący w XI Zjeździe Gnieźnieńskim Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej oraz Kościoła katolickiego.
 • Świadectwo papieskich wizyt
  W Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" otwarta została wystawa "Karol Wojtyła Trentino", która przypomina, że Jan Paweł II aż 5 razy odwiedził Trydent.
 • Mózg człowieka z natury jest leniwy
  Mózg człowieka jest tak skonstruowany, że każe organizmowi unikać fizycznej aktywności, żeby oszczędzać zasoby energii. Lenistwo jest więc naturalną postawą - do takich wniosków doszli autorzy właśnie opublikowanego artykułu w piśmie "Neuropsychologia".
 • Dla pytających o uzasadnienie wiary w Boga
  Czy nauka nie zmiażdżyła już tezy o istnieniu Boga? Dlaczego nasza wiara miałaby być prawdziwa? Skąd nadzieja, ze Bóg jest dobry?
 • Ks. Stryczek składa rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenie Wiosna
  "Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza" - czytamy w oświadczeniu.
 • Cud spotkania, ewangelicki kamper i Grenlandia pod Monachium
  Trwa autostopowa podróż do miejsc świętych we Włoszech. Młodzież pokonuje kolejne kilometry do celu i spotyka wielu ludzi dobrej woli.
 • Otwarcie procesu beatyfikacyjnego Chiary Corbello
  W Rzymie rozpoczął się proces beatyfikacyjny Chiary Corbello. Zmarła w 2012 r. w 28 roku życia. Kiedy była w ciąży, wykryto u niej chorobę nowotworową. Nie podjęła jednak terapii, aby nie zaszkodzić mającemu narodzić się dziecku.
 • Prokuratura zajmie się sprawą ks. Jacka Stryczka
  Medialne doniesienia o mobbingu w Stowarzyszeniu "Wiosna" sprawdzi Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście-Zachód.
 • Papież odwołał kolejnych biskupów z Chile
  W związku ze skandalem pedofilii i jego tuszowania w Kościele w Chile papież Franciszek przyjął w piątek rezygnację kolejnych dwóch biskupów z tego kraju. W maju podczas wizyty w Watykanie wszyscy biskupi z Chile - ponad 30 - złożyli dymisję na ręce papieża.
 • Do przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan dochodzi także w Polsce
  W Polsce dochodzi w ostatnich latach do licznych przypadków agresji oraz nienawiści wobec chrześcijan oraz do różnych form ich dyskryminowania. Na zaproszenie rządowego Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji Rady Działalności Pożytku Publicznego eksperci Ordo Iuris - Karina Walinowicz i dr Marcin Olszówka przedstawili raport i badania na ten temat. Posiedzenie miało miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.