Jesteś tutaj:


Start Informacje dnia

Informacje dnia
Najciekawsze wiara.pl
 • Kolegium Kardynalskie w nowym składzie
  Po zapowiedzi Franciszka z 20 maja, iż 29 czerwca zamierza wręczyć birety kardynalskie 14 nowym duchownym, Kolegium Kardynalskie liczyć będzie 227 członków, z których 126 będzie mogło wybierać nowego papieża.
 • Prezydent Ukrainy uklęknął przed polskimi grobami w Bykowni
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oddał w niedzielę hołd ofiarom zbrodni katyńskiej, klękając przed kwaterą, w której pochowani są Polacy na cmentarzysku ofiar NKWD w Bykowni pod Kijowem.
 • Pięćdziesiątnica to uwieńczenie okresu wielkanocnego i narodziny Kościoła
  Papież Franciszek na Anioł Pański
 • Abp Konrad Krajewski kardynałem
  Papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski otrzyma godność kardynała - ogłosił w niedzielę Franciszek w południe podczas spotkania z wiernymi w Watykanie. Wraz z polskim arcybiskupem kardynałami zostanie łącznie 14 dostojników.
 • Papież: Wielu obiecuje czas zmian, nowy początek i cudowną odnowę
  Papież Franciszek podczas mszy w niedzielę w Watykanie z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego przestrzegał przed dawanymi przez wielu nieprawdziwymi obietnicami wielkich zmian i nadzwyczajnej odnowy. Prawdziwa przemiana to ta wewnętrzna - mówił.
 • Chilijski biskup suspendował 15 księży
  Bp Alejandro Goic, ordynariusz diecezji Rancagua a zarazem przewodniczący komisji chilijskiego episkopatu ds. zapobiegania wykorzystywania seksualnego przez duchownych po powrocie z Watykanu ze spotkania z papieżem Franciszkiem podjął drastyczną decyzję, suspendując 15 spośród 68 inkardynowanych do niej księży podejrzanych o wykroczenia związane z różnymi sytuacjami wykorzystywania seksualnego nieletnich.
 • Z Gdyni wyrusza "Dar Młodzieży" z misją uczczenia 100-lecia niepodległej Polski
  Dumę i radość z rocznicy odzyskania niepodległości chcemy zawieźć do wszystkich krajów świata - mówi Dominik Lewicki, uczestnik Rejsu Niepodległości. "Dar Młodzieży" z misją uczczenia 100-lecia niepodległej Polski zawita do 22 portów w 18 krajach. W niedzielę żaglowiec wypływa z Gdyni.
 • Prezydent wypowiedział się na temat ustawy 447
  Nie pozwolimy na to, żeby jakaś grupa polskich obywateli była traktowana inaczej niż inne ze względu na swoją przynależność etniczną - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do przyjętej w USA tzw. ustawie 447 dot. restytucji mienia ofiar Holokaustu.
 • Wiara jest żywa
  O roli Tradycji i zmianach w Kościele opowiada o. Jacek Salij OP.
 • Przez tydzień w dorosłość
  Ile solisz, co cię wkurza, jak często się myjesz? Czego się boisz w nowej szkole? – podpytywały się w Koszalinie polskie, niemieckie i hiszpańskie nastolatki.
 • Wspólnota pocieszycieli
  Oryginalne greckie słowo Paraklet to określenie Ducha Świętego. Występuje tylko w Ewangelii św. Jana.
 • Kochamy Cię
  #EwangeliarzOP | 20 maja 2018 | (J 15, 26-27; 16, 12-15)
 • Cenna zdobycz: prostota
  Słowo o Psalmach: Ps 104.
 • Ks. Da Silva: dość już przemocy w Gazie
  Proboszcz jedynej katolickiej parafii w Gazie informuje o panującej tam ogromnej biedzie i apeluje o pomoc i modlitwę, bo jego zdaniem, tylko Bóg może zmienić tę sytuację.
 • Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan
  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".
 • Papież do młodych: Nie lękajcie się Chrystusa i jego Kościoła
  "Drodzy młodzi, nie lękajcie się Chrystusa i jego Kościoła!"- wezwał papież Franciszek w opublikowanym w sobotę orędziu na Światowy Dzień Misyjny, który będzie obchodzony 21 października. Zaapelował do chrześcijan, by "przekazywali wiarę aż po krańce ziemi".
 • Odnowa na Jasnej Górze: Ulf Ekman i modlitwa o uzdrowienie "uszu serca"
  "Aby byli jedno … dla ewangelizacji” - to motto XXIII Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, gdzie z kraju i zagranicy przybyło 50 tys. pielgrzymów.
 • Prymas Polski spotkał się z ważnym moskiewskim hierarchą
  Metropolita Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych (OWCS) Patriarchatu Moskiewskiego spotkał się dziś z abp Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski i Przewodniczącym Zespołu KEP ds. Kontaktów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym. Spotkanie miało miejsce w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, a dotyczyło kontynuacji dialogu rozpoczętego w 2012 r. ogłoszeniem Wspólnego Przesłania do Narodów Polski i Rosji.
 • Jest data kanonizacji Pawła VI i abp. Romero
  14 października w Watykanie odbędzie się kanonizacja papieża Pawła VI i męczennika z Salwadoru, arcybiskupa Oscara Arnulfo Romero - ogłosił Franciszek na konsystorzu w sobotę. Uroczystość będzie towarzyszyć synodowi biskupów na temat młodzieży.
 • Jasna Góra: Tysiące pielgrzymów na czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym
  Z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze rozpoczęło się Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie jest wielkim wołaniem o nowe wylanie Ducha i błaganiem o jedność. Odbywa się pod hasłem: „Aby byli jedno... dla ewangelizacji”. To jedno z największych modlitewnych spotkań jasnogórskich.
 • NSA zajmie się kwestią kompetencji GIODO ws. apostatów
  W poniedziałek Naczelny Sąd Administracyjny w składzie siedmiu sędziów zajmie się kwestią kompetencji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych do oceny oświadczeń o wystąpieniu z Kościoła. Wniosek do NSA w tej sprawie skierował Rzecznik Praw Obywatelskich.
 • Lubię moich uczniów
  – Kiedy składałam papiery do tej szkoły, pierwsze, co usłyszałam, to: „Musisz chodzić na religię. Ten ksiądz jest genialny” – przyznaje Kamila, uczennica II LO w Mikołowie. Ten genialny ksiądz właśnie został bohaterem katechezy.
 • Prowadź mnie
  – W liceum zacząłem poważnie zastanawiać się, co ze sobą zrobić po maturze. W czasie modlitwy przychodziły myśli: „Zostań księdzem”. Panie Boże, poważnie? – opowiadał dk. Marcin Fikus.